“2008’den kötüsü geliyor” diyen analistten Bitcoin’de 2025 hedefi

Bloomberg analisti Mike McGlone, yükselen faiz oranları sebebiyle 2008'den daha kötü bir piyasa çöküşünün yaşanabileceğini belirtirken Bitcoin ve Ethereum'un tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkacağını ileri sürdü.

Bloomberg’in ünlü emtia analisti Mike McGlone, Kitco News’e son finansal gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

McGlone, Fed’in faiz politikalarına ithafen ‘Fed Balyozu’nun 2008’den daha kötü bir çöküşe neden olacağını ancak Bitcoin ve Ethereum’un 2025’e kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşacağını aktardı.

“Önemli bir düzeltme sonrası yeni zirveler yaşanabilir”

Fed’in pandemiye tepki olarak ‘piyasaya çok fazla likidite’ enjekte ettiğini belirten McGlone, bu şekilde riskli varlıkların değer kazanmasına sebebiyet verildiğini kaydetti.

McGlone, “Fed’in 2007’deki parasal gevşeme politikası büyük miktarda likidite sağladı. Artık bunu yapamazlar.” diyerek ‘Büyük Finansal Kriz’den çok daha kötüsünü beklediğini aktardı.

McGlone, önemli bir düzeltme ile karşı karşıya kaldıktan sonra ve Bitcoin ile Ethereum’un benimsenmesi arttıkça yeni zirvelerin yaşanabileceğini de ifade etti.

“Kriptolar, bu yarışın en hızlı atları” diyen analist, geleceğe bakıldığında değer kazanmaya devam edeceklerini fakat şimdilik diğer her şey gibi yönünü aşağı çevirdiklerini söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – WazirX’ten 3 sabit coin’i liste dışı etme kararı

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl