Bloomberg analisti McGlone: Bitcoin ‘erken uyarı sinyali’ verebilir

Bloomberg'in ünlü emtia analisti Mike McGlone, Bitcoin’in piyasanın geri kalanı için bir "erken uyarı sinyali" işlevi görebileceğini söyledi.

Analist Mike McGlone, Bloomberg tarafından aylık olarak yayımlanan kripto raporunda, Bitcoin’in likidite koşullarındaki ince değişimlere tepki verdiğini ve önemli kırılma noktalarında daha sert hareketler yaptığı için hisse senetlerine göre daha fazla tepki gösterme avantajına sahip olduğunu belirtti.

“Bitcoin, riskli varlıklara uyarı sinyali gönderiyor olabilir”

McGlone, buna örnek olarak, Bitcoin’in fiyat hareketinin benzer şekilde durağanlaştığı Nisan ve Eylül 2021 arasında, likidite endeksinin yavaşladığı dönemi gösterdi. McGlone, aynı dönemde hisse senetlerinin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığına dikkat çekti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Mt. Gox’tan %1700 kâr edecek: 4000 BTC’lik hamle sonuç verdi

Likidite koşullarının istikrar kazanmış olmasına rağmen fiyat değişim oranının negatif kalmaya devam ettiğini belirten McGlone, “Bitcoin’in haziran ayından beri hisse senetlerine karşı gösterdiği düşük performansı, riskli varlıklara başka bir uyarı sinyali daha gönderiyor olabilir.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl