McGlone’dan Bitcoin için ‘4000 dolar’ çağrısı

Bloomberg'ün araştırma kolu olan Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone, Bitcoin'in 4000 dolara yakın bir bölgeyi ziyaret edinceye dek durgunlaşmayabileceğini söyledi.

Kripto para teknik analistleri, Ocak ayından bu yana kripto para piyasasından 600 milyar doların çekilmesinin ardından dipten satın almaya karşı uyarılarda bulunuyorlar.

Çarşamba günü çoğu dijital para, yılın en düşük seviyelerine ulaştı. Bitcoin ise bir süredir 50 günlük hareketli ortalamanın altında seyrettiğinden ayı çağrılarını kendine çekiyor. Lider kripto para 2018’in en düşük seviyesini bir kez daha test etmeye çok yaklaştı. Dün 6,200’lerde seyreden Bitcoin, gece saatlerinde burayı destek edinerek 6,600’e sıçramıştı. Bir numaralı kripto para, şu sıralarda yeniden düşüş görerek 6,350 dolara indi.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Fundstrat Global Advisors’tan teknik stratejist Robert Sluymer, “Bugün bir sıçrama gördük ama bir sonraki seviyede desteğin 6,100’e yakın olmasını bekliyorum.” dedi.

Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone ise “Bitcoin, bir ETF spekülasyonunun ardından gelen fiyat pompalamasını takiben boşaltma modundadır. Geçen yılın ortalaması olan 4000 dolara yakın iyi desteği tekrar ziyaret edinceye kadar durgunlaşmayabilir.” şeklinde konuştu.

McGlone ayrıca bu yılki düzeltmenin önceki yıllarda görülenlere kıyasla ‘uysal’ olarak adlandırılabileceğini ifade etti.

→ GRAYSCALE’DEN ETHEREUM CLASSIC ÜZERİNE 90 MİLYON DOLARLIK BAHİS

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl