Grayscale’den Ethereum Classic üzerine 90 milyon dolarlık bahis

1.5 milyar dolar büyüklüğündeki yatırım şirketi Grayscale Investments, Bitcoin'den sonra en çok Ethereum Classic tuttuğunu açıkladı.

Cryptovest’te yer alan habere göre kripto para yatırım şirketi Grayscale Investments, Perşembe günü 90 milyon dolarlık Ethereum Classic (ETC) tuttuğunu bildirdi.

Barry Silbert’in Digital Currency Group’unun bir parçası olan Grayscale Investments’ın portföyünde ana hedefi kurumsal ve akredite yatırımcılar olan sekiz adet kripto para fonu yer alıyor.

Şirket Twitter üzerinden şu anda 1.5 milyar dolar değerinde dijital varlık yönettiğini açıkladı. Temmuz ayında bu seviye 1.4 milyar dolardı. Bitcoin yaklaşık 1.38 milyar dolar ile Grayscale’den en büyük payı alırken Ethereum Classic de artık şirkette ikinci en büyük paya sahip. Grayscale, bu iki kripto paranın dışında ise Zcash, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple ve Litecoin bulunduruyor.

Grayscale, geçtiğimiz ay 2018’in ilk 6 ayında 250 milyon dolarlık yeni varlığa ulaştığını ve bunun altı aylık periyotta şirket tarihindeki en güçlü akış olduğunu bildirmişti. Ayrıca şirket, yatırım fonlarından biri olan Bitcoin Investment Trust’un 2013’ten bu yana yüzde 4,107 oranında arttığını, 2018’in ilk altı ayında ise yüzde 59.8 düştüğünü açıkladı. Ethereum Classic fonu ise kurulduğu günden beri yüzde 270.3’lük artışa karşın Ocak-Haziran döneminde yüzde 47.7’lik bir düşüş kaydetti.

Grayscale’in duyurusu, ETC’nin piyasa değerinin 2 milyar dolar olması ile birlikte 14 dolardan 20 dolara ulaştığı son fiyat koşusunun ortasında geldi. ETC, bu süre zarfında NEO ve Monero gibi kripto paraları geride bırakarak en büyük 10. kripto para olmuştu. Şu sıralarda ise ETC, 13. konumda ve 15 dolardan işlem görüyor.

→ BITMEX REKORUNU EGALE ETTİ: 1 MİLYON BTC

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl