Miami Belediye Başkanı Suarez: Maaşımı hala Bitcoin ile alıyorum

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, piyasadaki iniş çıkışların devam etmesine rağmen maaşını Bitcoin olarak almaya devam ettiğini söyledi.

Suarez, bir yılı aşkın bir süre önce resmi maaşını Bitcoin olarak alan ilk Amerikalı politikacı olacağını söylemiş ve bu planı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 bin 789 dolarlık seviyeden sadece birkaç gün önce açıklamıştı.

Tek gelir kaynağı belediye başkanlığı değil

Lider kripto para, Suarez’in ilk açıklamasından bu yana yaklaşık yüzde 76 değer kaybederken, Suarez belediye başkanlığı maaşının tek gelir kaynağı olmadığını, avukatlık ve özel sermaye işlerinde de çalıştığını belirtti.

Bir Cumhuriyetçi olan Suarez, Miami’yi yeni bir teknoloji, finans ve kripto merkezi olarak konumlandırmanın önde gelen destekçilerinden biri oldu. Başkan, şehirden sürekli bir şekilde “sermayenin başkenti” olarak bahsetmeye devam ediyor. Bu coşku, artan konut fiyatlarından yakınan bazı kişiler ve dijital varlık fiyatlarının oynaklığına işaret edenler tarafından eleştiriliyor.

“Yenilik yapmanın zamanı geldi”

Miami Web3 Zirvesi’nde iyimser bir tonla konuşarak kalabalığa hitap eden Suarez, FTX’in büyük ses getiren çöküşünün ardından anı yakalamanın ve yenilik yapmanın zamanının geldiğini söyledi.

Başkan, “Web3 ve kripto kalıcıdır. Bazen sadece nefes almamız gerekiyor, değil mi? Bu teknolojinin yeni olduğunu unutmamalıyız. Her yineleme başarılı olmayacak. Her şirket başarılı olamayacak.” şeklinde konuştu.

Dolandırıcılıklara karşı düzenleme çağrısı

Suarez, insanları dolandırıcılıklardan koruyabilecek ancak yeni gelişen sektörün gelişimine zarar vermeyecek proaktif bir düzenleme çağrısında da bulundu.

FTX’in çöküşü şehrin üzerinde büyük bir etki yarattı. Miami-Dade County yetkilileri FTX ile iş ilişkisini sonlandıracaklarını ve şirketin adını NBA Miami Heat’e ev sahipliği yapan şehir merkezindeki ikonik arenadan kaldıracaklarını söylemişti.

Suarez, şehrin FTX kaynaklı hiçbir varlık riski taşımadığını ve ekonomisinin tek bir sektörde meydana gelebilecek herhangi bir yavaşlamaya dayanacak kadar çeşitlendirilmiş olduğunu belirtti.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl