MicroStrategy, 500 milyon dolarlık Bitcoin almak için harekete geçti

MicroStrategy, SEC'ye Bitcoin alımı da dahil, genel kurumsal amaçlar için 500 milyon dolarlık hisse senedi satabileceğini bildirdi.

ABD’li yazılım şirketi MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için 500 milyon dolara kadar hisse satmayı planlıyor.

Şirket, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Bitcoin alımı da dahil, genel kurumsal amaçlar için kullanılmak üzere hisse senedi satışı anlaşması yapıldığı bildirildi. Buna göre şirket, bir veya birden fazla aracı üzerinden 500 milyon dolara kadar hisse satabilecek.

MicroStrategy’nin bu hamlesi, Bitcoin fiyatında dün görülen hareketi de anlamlı kılıyor. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, sadece bir gün içerisinde yüzde 10’dan fazla artış göstermiş, 21 bin doları aşmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda MicroStrategy’nin CEO’luğundan ayrılan ve yönetim kurulu başkanı olarak görevini sürdüren Saylor, Bitcoin alımına devam edeceklerinin sinyallerini veriyordu. Şirket, geçmişte de Bitcoin’lerine yenilerini eklemek için yüz milyonlarca dolarlık tahvil ve hisse satışı yapmıştı. MicroStrategy, bugüne kadar yaklaşık 130 bin BTC satın aldı ve bunlar için yaklaşık 4 milyar dolar ödedi. Bitcoin’lerin mevcut değeri ise 2.8 milyar dolar.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl