425 milyon dolarlık Bitcoin alan MicroStrategy’den anlamlı hareket

Geçtiğimiz aylarda 38 bin 250 BTC alımı yapan MicroStrategy, hope.com alan adını Bitcoin'e yönlendirmeye başladı. "Hope", Türkçede "umut" anlamını taşıyor.

1761 0
michael-saylor (1)

Geçtiğimiz ay 425 milyon dolarlık Bitcoin alımını tamamlayan ABD merkezli iş istihbaratı şirketi MicroStrategy’den Bitcoin için anlamlı bir hareket geldi.

ABD merkezli yazılım devi, kendisine ait hope.com alan adını Bitcoin hakkında eğitsel içeriklerin yer aldığı bir sayfaya yönlendirmeye başladı. “Hope”, Türkçede “umut” anlamını taşıyor.

Hope.com’dan yönlendirilen ve MicroStrategy’nin resmi internet sitesinde bulunan sayfada şirketin CEO’su Michael Saylor’un Bitcoin hakkındaki açıklamaları ve Bitcoin’le ilgili konuştuğu yayınların yanı sıra Bitcoin’in white paper’ından ünlü Bitcoin savunucusu ve eğitmeni Andreas Antonopoulos’un vidosuna kadar çeşitli içerikler de var.

Saylor, Bitcoin’in bir ekonomik güçlendirme aracına ihtiyaç duyan milyarlarca insan için umudu temsil ettiğini söyledi. Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin alımı yaptığı günden beri yoğun bir şekilde Bitcoin ile ilgili açıklamalar yapıyor. Bu ay neredeyse sadece Bitcoin hakkında gönderi yayınlayan CEO, “Bitcoin” kelimesini şu ana kadar 30 defa kullandı.

Voice.com’u EOS’un şirketine satmıştı

MicroStrategy, geçen yıl Voice.com alan adını EOS’un geliştirici şirketi Block.one’a satan şirket. Block.one, bu alan adını alabilmek için MicroStrategy’ye 30 milyon dolar ödeme yaptı. Şirketin bunlara ek olarak Wisdom.com, Strategy.com ve Glory.com gibi alan adlarının da sahibi olduğu belirtiliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl