MicroStrategy’den Bitcoin’de yeni adım

ABD’li kurumsal yazılım şirketi MicroStrategy, Lightning Network tabanlı Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu geliştirecek Bitcoin Lightning Mühendisi pozisyonu için yeni bir iş ilanı yayınladı.

Bilançosunda 130 bin Bitcoin bulunan ve sürekli olarak Bitcoin’e yatırım yapan MicroStrategy, şimdi Lightning Network tabanlı ürünler için bir mühendis arayışında. Firma, pozisyon için iş ilanını bu hafta başında web sitesinde yayınladı.

İş ilanında “MicroStrategy’de Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi olarak, Lightning Network tabanlı bir SaaS platformu oluşturacak, işletmelere siber güvenlik sıkıntılarına karşı yenilikçi çözümler sunacak ve yeni e-ticaret kullanım alanlarını etkinleştireceksiniz” deniyor.

Adaylardan “Bitcoin blok zincir ve Lightning Network veya diğer merkeziyetsiz (DeFi) teknolojilerinden yararlanan yazılım çözümleri oluşturma deneyimine” sahip olması bekleniyor. Ayrıca, Bitcoin ve diğer büyük açık kaynak kripto projeleri gibi projelere katkıda bulunulması ise adayları öne çıkaracak.

Bu arada Lightning Network, Bitcoin blok zincirinin üzerinde yer alan ve her bir işlemi ayrı ayrı doğrulamaya gerek kalmadan Bitcoin ile anında ve neredeyse sıfır ücretli işlemlere olanak tanıyan Katman-2 çözümü.

En büyük Bitcoin yatırımcısı

Bitcoin’in en büyük yatırımcılarından MicroStrategy, Bitcoin satın alma çılgınlığına 2020 yılında 250 milyon dolar harcayarak başladı. Son olarak 20 Eylül’de 301 BTC satın aldığını duyuran şirket, bugüne kadar yaklaşık 130 bin BTC satın almak için 3.98 milyar doların üzerinde harcama yaptı.

MicroStrategy’nin Lightning hamlesi

Bu ayın başlarında bir konferansta konuşan ve görevini ağustos ayında bırakan MicroStrategy’nin eski CEO’su Michael Sayler, firmanın geliştiricilerinin çok sayıda insanın Lightning Network’e dahil edilmesini sağlayacak çözümler üzerinde çalıştığını söylemişti.

Lightning’i “teknoloji dünyasında gerçekleşen en önemli şey” olarak tanımlayan Saylor, iş zekası firmasının, şirketlerin “Lightning’i her gün yüz bin çalışana sunmasını” ya da “bir gecede 10 milyon müşteriye Lightning cüzdanı açmasını sağlayacak çözümler aradığını” da kaydetmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl