Bitcoin milyoneri: Birçok anka kuşu 2019’da küllerinden doğacak

Erken dönem Bitcoin yatırımcısı Charlie Shrem, içinde bulunduğumuz ayı piyasasının bugüne kadarki en ciddi ayı piyasası olduğunu söyledi. Shrem, ayrıca 2019 yılının birçok anka kuşunun küllerinden doğduğu yıl olacağını öne sürdü.

CNBC Africa’da “Crpto Trader” programının sunuculuğunu yapan Ran Neu-Ner, 16-18 Ocak tarihleri arasında Florida’nın Miami kentinde düzenlenen North American Bitcoin Conference etkinliğinde erken dönem Bitcoin girişimcisi Charlie Shrem’le röportaj yapma imkanı buldu ve ona kripto para piyasası hakkındaki görüşlerini sordu.

İşte röportajdan önemli bazı satır başları:

Soru: En ağır ayı piyasası şu an yaşadığımız mı?

“%100. Şimdiye kadarki en ağır ayı piyasasını yaşadığımızı söyleyebilirim. İnsanlar bu alana gerçekten yatırım yapmaya başladıklarında muazzam bir fiyat artışı yakaladık ve o günlerde birçok insan bunun hiçbir zaman bitmeyeceğini söylüyordu.”

Soru: Önceki ayı piyasalarında olduğu gibi yalnızca “hodl” mu tavsiye edersiniz ya da bu defa durum başka mı?

“Önceki ayı piyasalarında insanlar ‘Bundan 1 yıl sonra Bitcoin var olacak mı?’ diye soruyorlardı. Artık kimse bu soruyu sormuyor, sadece ayı piyasasının ne kadar süreceğini merak ediyorlar. Kripto para dünyasının uzun vadede varlığını sürdürmesi için mevcut durumda yeterince güvence var. İnsanlar şu anda yeniden düşük fiyatlardan toplamaya başladılar ve kripto para varlıklarına uzun vadeli olarak sahip olmak istiyorlar.”

Soru: Ethereum, EOS ve diğer süper programlama ağları ne durumda? Var olmaya devam edecekler mi?

“Birçoğu ölecek, birçoğu zaten şu anda ölüyor. Bir kısmı var olacak, bir kısmı olmayacak. Şu anda hâlâ birçok bilimsel deney yapılıyor. Ethereum’un kurucusu bile geçenlerde ‘Ethereum bir para değil, birikimlerinizi Ethereum’a koymayın’ diye uyarıda bulundu. Sürekli insanları birikimlerinin tamamını bu alana yatırmamaları konusunda uyarıyorlar, çünkü her an bir şeyler yanlış gidebilir ve fiyatlar bir anda tepetaklak olabilir.”

Soru: 2019’dan ne bekliyorsunuz?

“2019’da küllerinden doğan birçok anka kuşu göreceğiz. 2018’de inşa edilmeye başlanan birçok projenin 2019’da tamamlanıp teslim edildiğini göreceğiz. Şu anda adını duymadığımız para toplamış birçok proje var. Dikkat çekmeden faaliyetlerine devam ediyorlar. İnşa ediyorlar, sessiz kalıyorlar ve zamanlarını medyaya reklam yapmaya harcamıyorlar çünkü şu anda gerçekten hiçbir önemi yok. Bu projeler bu yıl teslim edilmek zorunda. Başarılı da olabilirler başarısız da. Ya bu yıl harika olacak, ya da hiçbir şey ortaya koyamayacaklar ve berbat bir yıl geçireceğiz.”

Soru: Tüm sermayeniz hala içeride mi?

“Hâlâ tüm sermayemle kripto paraların içindeyim. Bu benim geleceğim ve çocuklarıma bırakacağım mirasım. Kripto parasız bir yetişkin hayatım yok. Bu alana daha üniversitedeyken dahil oldum. Bu yüzden başka hiçbir şeyim yok.”

Haber: CryptoGlobe

→MORGAN STANLEY YÖNETİCİLERİNDEN BİTCOİN ÖNGÖRÜSÜ

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. haydar Yanıtla

    PROJELER DERKEN NEYDEN BAHSETTİĞİNİN İÇERİĞİNİ BİRAZ AÇSAYDIN DAHA ANLAŞILIR OLURDUN BİZİM İÇİN…