Ünlü fon yöneticisi Mobius’dan Bitcoin için 10 bin dolar tahmini

“Para sihirbazı” lakabı ile bilinen ünlü fon yöneticisi Mark Mobius, Bitcoin için bir sonraki hedefinin 10 bin dolar olduğunu söyledi. “Çok tehlikeli” olduğu için kendi nakit parasını ya da müşteri fonlarını dijital varlıklara yatırmayacağını da sözlerine ekledi.

Franklin Templeton Investments’ta otuz yılı aşkın bir süre geçiren ve efsane yatırımcılardan biri olan Mobius, “Kripto, ona hâlâ inanan birçok yatırımcı olduğu için vazgeçilmez olacak. Ancak FTX yansımalarına rağmen Bitcoin fiyatının ayakta kalması şaşırtıcı.” diye konuştu.

Kripto para piyasasının istikrarına ilişkin endişeler, Sam Bankman-Fried’in FTX borsası ve her ikisi de yakın zamanda iflas başvurusunda bulunan kardeş trade şirketi Alameda Research’ten kaynaklanıyor. Sorunun yayılması sebebiyle de pek çok şirket, batma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

Bazı analistler, Bitcoin’i en son 2020’de görülen seviyelere geri götürecek olan 10 bin dolara odaklanıyor. Deribit’ten veriler, aralık sonunda vadesi dolacak 10 bin dolar fiyatlı çok sayıda açık pozisyon bulunduğunu gösteriyor. Emirlerin yoğunluğu, türev yatırımcılarının bu seviyenin test edilebileceğini öngördüğünü gösteriyor.

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, TSİ 21.30 itibari ile 16 bin 372 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl