Bitcoin yatırımcılarına Mt. Gox uyarısı: “Fiyatı düşürebilirler”

K33 Research, Mt. Gox'un alacaklılara geri ödenecek BTC ve BCH tutarlarını güncellediğini, bunun geri ödemelerin önümüzdeki ay başlayacağı anlamına gelebileceğini yazdı.

Piyasa araştırması şirketi K33 Research, Mt. Gox satışlarının fiyatları aşağı çekebileceği konusunda uyardı.

Şirket, yayımladığı son raporda, “Mt. Gox coin’leri önümüzdeki haftalarda fiyatları olumsuz etkileyebilir. Mt. Gox kayyumu, alacaklılara geri ödenecek BTC ve BCH tutarlarını güncelledi. Kullanıcılar, 15 Mart’ta da JPY için benzer bir güncelleme görmüş ve bazı alacaklılar, sonrasında itibari para üzerinden geri ödeme aldıklarını bildirmişlerdi. Burada da aynı durum söz konusu olursa, 142 bin BTC’lik borç, önümüzdeki ay içinde alacaklılara ödenmeye başlanacaktır.” ifadelerini kullandı.

142 bin BTC, mevcut fiyatlarla yaklaşık 9 milyar 500 milyon dolar ediyor. Ayrıca, bu Bitcoin’lerin sayısına eş değer miktarda BCH’nin de dağıtımı yapılacak. Alacaklıların bazılarının ilgili coin’ler ellerine geçtikten sonra satış yapmasından endişe ediliyor.

Öte yandan raporda, Mt. Gox geri ödemelerinin piyasayı kısa vadeli olarak korkutabileceği belirtilerek “Alacaklılar, fonları elinde tutmayı da tercih edebilirler. Bu nedenle geri ödemeler, mutlak olarak satış baskısı anlamına gelmeyebilir.” denildi.

Faaliyette olduğu dönemde en büyük Bitcoin borsası olan Mt. Gox, tek başına pazarın yüzde 80’ini kontrol ediyordu. Borsa, 2010’da kuruldu ve 2014’te kapanana kadar aktifti. Son yıl büyük bir hack saldırısı yaşayan Mt. Gox, bunun sonucunda iflas etti. Yıllar süren yasal süreçlerin ardından Mt. Gox müşterilerine geri ödeme yapılması kararlaştırıldı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl