Nasdaq’ta listelenen CleanSpark, 23 bin Bitcoin madencilik cihazı aldı

bitcoin

Nasdaq borsasında listelenen ABD’li yazılım ve teknoloji şirketi CleanSpark tam 22 bin 680 madencilik cihazı aldığını duyurdu. Şirket alımların acil olan ihtiyaçları karşılamak ve üretim kapasitesini artırmak için yapıldığını açıkladı.

Şirketten yapılan basın açıklamasında, hash oran kapasitesinin saniyede 1.1 EH’ye çıkarılması amacıyla Bitmain’in ürettiği ünlü S19 ve S19 Pro Antminer cihazlarından 7200 ve ismi verilmeyen bir başka cihaz sağlayıcısından da 15 bin 480 adet sipariş verildiği belirtildi.

Cleanspark CEO’su Zach Bradford, alımlarla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu endüstride vakit nakittir. Uzun vadeli büyüme hedeflerimize ulaşma ve acil ihtiyaçlarımızı karşılama yolunda sağlam bir cihaz altyapımız olmasını istedik” dedi.

Cleanspark’ın da dahil olduğu birçok şirketin son dönemdeki cihaz alımıyla birlikte Bitcoin’in hash oranları yeni rekor seviyelere ulaştı. Dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi olarak kabul edilen Bitmain, makinelerine yüzde 100’lük zam yapmasına rağmen taleplere hala yetişemiyor.

Piyasadaki ikinci el madencilik cihazlarının da ciddi şekilde zamlandığı biliniyor. Bitmain’in birçok siparişi şu anda Eylül ayına sarkmış durumda.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl