NASDAQ, kripto para fiyatlarını tahmin etmek için bir araç geliştiriyor

Dünyanın en büyük ikinci borsası olan NASDAQ'ın kripto para fiyat hareketlerini tahmin etmek için bir araç geliştirdiği ortaya çıktı.

CoinDesk’te yer alan habere göre dünyanın en büyük ikinci borsası olan NASDAQ’ın kripto para piyasasındaki kurumsal yatırımcılara çok geniş ölçekte analitik destek sağlayacak bir ürün üzerinde çalışıyor.

Şirket, Analytics Hub’a kullanıcının kripto para piyasasındaki belirli dijital varlıkların fiyat dalgalanmalarını tahmin etmesine olanak tanıyacak bir araç eklemek için uğraş içinde. Analytics Hub, yatırımcıların makine öğrenimini ve doğal dil işleme araçlarını kullanarak sosyal medya gibi alternatif veri kaynakları aracılığıyla piyasa dalgalanmalarını ölçmelerine imkan veriyor.

Bugüne kadar Analytics Hub, geleneksel piyasalara odaklandı. Bununla birlikte kripto para ilavesi, Wall Street’in sektöre olan ilgisinin bir başka sinyali olarak değerlendirilebilir.

NASDAQ‘ın alternatif veriler başkanı Bill Dague, şirketin kripto parayla alakalı veri kümelerini araştırdığını doğruladı.

CoinDesk’e konuşan isimsiz kaynak, yeni kripto para işlevselliğinin şu anda Kasım’da hedeflenen lansman öncesinde beta testine tabii tutulduğunu aktardı.

Kaynak ayrıca hizmetin 500 farklı kripto varlığı içereceğini, analiz için üç ayaklı bir yaklaşım benimsediğini, fon akışlarını cüzdanlar, borsalar ile sosyal medya verileri aracılığıyla incelediğini belirtti.

Haber, NASDAQ CEO’su Adana Friedman’ın bu yılın başlarında şirketin bir çeşit Bitcoin vadeli ürünü sunmayı araştırdığını bildirmesinden sonra geliyor. Ayrıca Nisan ayında NASDAQ’ın bir kripto para borsası oluşturmayı bile düşünebileceğini söylemişti.

→ ŞU ANDA ÇOK YÜKSEK TALEP GÖREN 6 KRİPTO PARA

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl