Şu anda çok yüksek talep gören 6 kripto para

Kripto paraların fiyatları açısından iyi bir yıl olmayan 2018'de şimdiye dek en çok rağbet gören 6 kripto parayı derledik.

2018 yılı esasen kripto para piyasası açısından iyi bir yıl değildi. Önde gelen kripto paraların tamamı düşüşte ancak yine de genel ilginin düşüşte olmadığı görülüyor. Aşağıda yer alan 6 kripto para ABD Doları cinsinden satın alım hacmiyle en çok rağbet görenlerden oluşuyor. Veriler, Statista tarafından sağlandı.

Ethereum Classic

Ethereum Classic’i bu listede görmek oldukça şaşırtıcı görülebilir. Ethereum Classic, kurumsal yatırımcılardan büyük talep görüyor. Bu nedenle Dash, Litecoin ve hatta XRP’den daha fazla satın alım hacmine sahip. 2018 yılının ilk sekiz ayında 254.28 milyon dolarlık alım hacmiyle ETC birbirini takip eden çok ilginç hamleler yapıyor.

Bitcoin Cash

İlk birkaç ayını başarıyla atlattıktan sonra, Bitcoin Cash hızlı adımlarla ilerlemeye başladı. Her ne kadar tartışmalara neden olsa da yükselmeye devam ediyor. Sekiz ay içerisinde ulaştığı 420.11 milyon dolarlık alım hacmiyle oldukça iyi bir rakama ulaştı. Bu listedeki lider coinlerle karşılaştırıldığında ise devede kulak kalıyor. Ancak Bitcon Cash’in sadece bir yıllık olduğu unutulmamalıdır.

EOS

Görünüşe göre EOS şu an itibariyle birçok insanın radarında. Kripto para ana ağının başlatılmasından bu yana sektöre damgasını vuruyor. Çok sayıda meraklı ana ağ yayına girmeden önce stok yaptı. 750 milyon dolarlık alım hacmi, özellikle manşetlerde diğer kripto paralardan daha az yer alan bir kripto para için kayda değer.

Ethereum

Ethereum, piyasa kapitalizasyonunda en büyük ikinci kripto para olmayı sürdürürken, 2018 için satın alma hacminde üçünde sırada yer alıyor. 2018 yılı garip geçtiğinden aslında bu pek de şaşırtıcı değil. Satın alma hacmindeki 1.29 milyar dolar sayesinde, Ethereum hala güçlü duruyor. Yine de rekabetçi kalabilmek için bu rakamların artması gerekiyor.

Tether

Herkes bu günlerde Tether’in farkında. Proje, ABD dolarına endeksli bir stabil coin sunuyor. Bununla birlikte arzının sık sık artırma oranı bir takım soruları da beraberinde getiriyor. 2018 yılı boyunca, Tether 2.47 milyar dolarlık bir satın alma hacmine ulaştı. Bu Tether eğiliminin devam edip etmeyeceğini tahmin etmek güç.

Bitcoin

Bitcoin’in tüm grafiklere hakim olması kimse için sürpriz değil. Lider kripto para 2018 yılı boyunca en yüksek satın alma hacmine sahip. İçinde bulunduğumuz yıl şimdiye kadar neredeyse 4 milyar dolarlık Bitcoin satın alındı. Bu rakamın yıl sonuna kadar ne kadar daha yükseleceğini kestirmek zor. Şu anki fiyatlar ilerleyen zamanlarda daha fazla insanın yatırım yapmasına teşvik edebilir.

→ BINANCE İSTANBUL’A GELİYOR!

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl