Bitcoin satın almak çok zor değil: Doğrudan diğer bireyler üzerinden ya da özel ATM’ler kullanılarak, ABD doları, Euro veya başka bir fiyat birimi kullanılarak kripto para işlemi yapılabilir.

Bitcoin’i nasıl satın alacağınızı bilmek her zaman iyi bir fikirdir. Yani, bir bitcoin sahibi olmak için binlerce dolar veya avro harcamak zorunda değilsiniz. En çok aramalar Aralık ayında popüler hale geldi ve kullanıcılar “Nasıl Bitcoin sahibi olabilirim?” sorusunun cevabını aradı. İşte bu rehber size yardımcı olacaktır.

Öncelikle bir bir cüzdan almanız gerekiyor. – Bitcoin’leri tutmak ve kullanmak için bir banka hesabı. Bir kez sahip olduğunuzda Bitcoin almayı nasıl tercih edeceğinizi seçebilirsiniz: Borsada, localbitcoins.com gibi bir pazarda yerel bir bayi bularak ve bunlardan bitcoinleri nakit, kredi kartı, PayPal vb. ile satın alabilirsiniz ya da satabilirsiniz. Eğer sorunuz, Bitcoin’i nakit ile nasıl satın alacağınız ise bunun yanıtı size en yakın Bitcoin ATM’si üzerinden yapılabilir.

“Hindistan, Çin, ABD’de ya da ülkenizde bitcoin nasıl satın alınır ?” sorusu da sıkça rastlanan sorulardan biridir. Birincisi, ülkenizin herhangi bir düzenlemesi olup olmadığını, yani Bitcoin’i satın almak için yasal olup olmadığını ve yukarıda belirtilen yollardan hangisinin sizin için en kolayı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bunun için çevrimiçi araçlar da var: Örneğin, “Bitcoin’i Kanada’da nasıl satın alacağınızı” yazarak, size önerilen web sitelerinden birini tercih edebilirsiniz.

Her şekilde kendi artıları ve eksileri vardır. Borsalar çok değişkendir: Az miktarda Bitcoin (20 dolardan bahsediyoruz) alabilir veya on binlerce dolar kazanılabilir. Bitcoin’i satın almak daha fazla anonimlik sunuyor. Ayrıca, geçerli işlem ücretlerini karşılaştırın ve en iyi fiyatı nereden alabileceğinizi görün.

Herhalükarda, belirli bir borsa veya satıcı seçmeden önce, güvenli olup olmadığını kontrol edin, önceki müşterilerin yorumlarını ve geribildirimlerini kontrol edin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl