Bitcoin, dün neden 8000’in altına geriledi?

Lider kripto para Bitcoin, dün şaşırtıcı bir şekilde 8000'in altına gerileyerek 7860 dolara dokundu. Bu ani düşüşün kaynağı neydi?

Bir numaralı kripto para Bitcoin, dün şaşırtıcı bir hareketle 8000’in altına gerileyerek 7860 dolara kadar dokundu.

Bitcoin, çok geçmeden yeniden 8,000’in üzerine çıktı ve 8,200’e ulaştı, Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre şu sıralarda ise 8,130 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in dünkü hareketinin kaynağı neydi? Sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan, Bloomberg’e yaptığı açıklamada bu gerilemeyi bir riskten kaçış modu olarak nitelendirdi.

Greenspan, “Bugün tüm piyasa riskten kaçış halinde gibi görünüyor. Bu duygu şu anda hızla yayılıyor ve büyük olasılıkla kripto para piyasalarını da etkiliyor. Mevcut destek seviyesi 7,800 dolarda ama 6,000 ila 8,000 dolar arasında bir aralık görsek bile bu korkunç olmaz.” şeklinde konuştu.

Greenspan, kripto para piyasalarını etkileyen riskten kaçış haliyle son dönemde teknoloji şirketlerin hisselerinde yaşanan önemli düşüşleri işaret etti. Geçen hafta teknoloji endeksi SPLRCT; Facebook, Twitter ve Intel gibi şirketlerin hayal kırıklığı yaratan performanslarının ardından yüzde 1.79 oranında gerilemişti. Hisse senedi piyasasının rekor seviyelere çıkmasına yol açan bir sektörde yaşanan bu düşüş, endişe yarattı.

→ BITMAIN’DEN 2018’İN İLK ÇEYREĞİNDE KÂR REKORU

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl