Michael Novogratz: Gerçek kurumsal alımları ikinci çeyrekte göreceksiniz

Michael Novogratz, 2019, 2020 yıllarının büyük adaptasyon yılı olacağını ve gerçek kurumsal alımların ikinci çeyrekte görüleceğini öne sürdü.

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, şirketinin bu yıl piyasada on milyonlarca dolar kaybetmesine rağmen kripto paralar konusunda iyimser.

Galaxy Digital Holdings’in CEO’su ve kurucusu Novogratz, “Token’larda korkunç bir ayı piyasası yaşadık. Piyasanın depresyonda oluşunun ardında birçok sebep var.” dedi.

Bununla birlikte Fortress Group’un eski serbest yatırım fonu yöneticisi ve Goldman Sachs’ın eski partneri, kripto para benimsemesinin önümüzdeki yıl daha yaygın hale geleceğine dair büyük umutlar taşıyor.

Novogratz, “Temel olarak 2019, 2020’de büyük bir benimseme göreceğinizi düşünüyorum. Dijital dünya, e-oyun alanındaki birçok öğe, düşük değerli öğelerdir bu nedenle bence insanlar Blockchain’e daha rahat katılım sağlayacaklar. Bu alanda büyük yatırımlar yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

Milyarder yatırımcının kripto para ticareti şirketi Galaxy Digital, yılın ilk dokuz ayı boyunca dijital varlıklara yaptığı yatırımlarda 136 milyon dolar kaybetti. Şirket dosyalarına göre sadece üçüncü çeyrekteki kaybın miktarı 41 milyon dolar.

Novogratz, “Satış dalgasının bir kısmının SEC’in birkaç ICO üzerindeki tutumunu sertleştirmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Kişisel yatırımcıların çoğu durumda tazminat talep edebileceğini de belirttiler ve insanlar çok gerginleştiler.” ifadelerini kullandı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) bu ay ICO’larda ihraç ettikleri token’ları menkul kıymet olarak kaydettirmemeleri nedeniyle iki şirkete ceza yazdı. Komisyon ayrıca yatırımcıların paralarını geri almalarına da imkan tanındığını bildirdi. Novogratz, yine de bir umut ışığı gördüğünü söylüyor.

Novogratz, “SEC’in ve dünyadaki diğer düzenleyici kurumların kuralları netleştikçe açıkçası bir iş kurmak ve kurumların rahat bir şekilde katılmasını sağlamak daha kolay oluyor.” dedi.

Milyarder isim, “Bireysel yatırımcılardan kaynaklanan inkar edilemez bir balonumuz vardı. Aralık ve Ocak ayında patlayan bir çılgınlıktı bu. Şu anda arada sıkıştık. Kurumsal yatırımcıları bekliyoruz.” dedi ve kurumsal yatırımcıların Nisan gibi gelebileceklerini belirtti.

Novogratz ayrıca Bakkt platformunu ve Fidelity’nin yeni bir şirketle kripto para arenasına atlamasını işaret etti. Sözlerinin devamında ise “Bahse girerim ki ikinci çeyrekte gerçek kurumsal alımları görmeye başlayacaksınız.” şeklinde konuştu.

Novogratz, kurumsal alıcılar devreye girene kadar Bitcoin’in 3,000 – 6,000 dolar aralığında kalacağını tahmin ediyor.

Galaxy Digital’in kurucusu, şirketinin kripto paralardaki kötü performansına da değinerek büyük kayıpların ICO’lardan geldiğini açıkladı ve ekledi:

“Doğru düzenleyici yapıya kavuşmanın ve doğru teknik sistemlerin kurulmasının düşündüğümüzden çok daha zor olduğunu gördük.”

Haber: Bloomberg

→ BITCOIN’E 2008 ÖRNEĞİ: KRİZDE SATANLAR BÜYÜK FIRSAT KAÇIRDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl