Pantera CEO’sundan Bitcoin ve kripto yatırımcı sayısı tahmini

Dan Morehead

ABD merkezli, kripto para odaklı yatırım fonu Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, Bloomberg’ün Odd Lots podcast programına katıldı. Morehead Bitcoin geleceği hakkında iyimser olduğunu açıklarken kripto para kullanımının 1 milyar kişiye ulaşacağını ileri sürdü.

Geçtiğimiz haftalarda ikinci blok zinciri fonu için 1.25 milyar dolarlık fon toplama hedefini açıklayan Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead, verdiği röportajda, açıklamalarına Bitcoin’i ‘dijital altın’a benzeterek başladı.

Bitcoin’in faiz oranı bileşeni olmadığını söyleyen Morehead, en büyük kripto paranın bağımsız olarak fiyatlanması gerektiğini fakat son altı ya da sekiz aydır yapamadığını belirtti. Ayrıca önümüzdeki dönemlerde bunu gerçekleştirebileceğinin altını çizdi.

“Kripto para kullanıcılarının sayısı 1 milyarı bulabilir”

Yatırımcı davranışı açısından değişimlere değinen Pantera CEO’su, son 10 yılda, her iki yılda bir, Bitcoin veya kripto paraları kullanan insan sayısının genel olarak yükseldiğini belirtti. Bu yükselişin böyle devam ettiği takdirde kripto para kullanıcısı 200 milyon kişinin üç ya da dört yıl içinde 1 milyara çıkabileceğini ileri sürdü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Fed’in üst düzey yetkilisinden bankalara kripto para uyarısı

“Göçmenler ailelerine para göndermek için kripto para kullanıyor”

Pek çok kişinin mal varlıklarını saklamak ve paralarını sınır ötesine taşımak için kripto kullandığını aktaran Morehead, ABD’den Meksika’ya giden paranın yüzde 10’unu buna örnek olarak verdi. Havalelerin şimdiden Bitcoin üzerinden yapıldığını dile getiren şirketin CEO’su bunun dünyada gerçekleştirilen havaleler için büyük gelişme olduğunu kaydetti.

Morehead’e göre, dünyadaki ortalama havale maliyetinin yüzde 8 olduğunu bunun da ailelerine para gönderen göçmenlerin yılda 1 aylık maaşına denk geldiğini vurguladı. Dünyada akıllı telefonlar üzerinden herkese Bitcoin ve diğer kripto paralarının maliyetsiz bir şekilde gönderilebileceğini savunan ünlü yatırımcı, bu yüzden kripto para konusunda iyimser olduğunun altını çizdi.

Web 3 teknolojisine de değinen Morehead, “Bence bu harika bir konsept. Şimdiye kadar gördüğüm en kaçınılmaz konulardan biri diyebilirim. Erken dönemde olabiliriz. Daha uzun bir süreç olduğunu düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Bitcoin’e para yatırmak için harika bir zaman”

Programda yatırımcılara tavsiyelerde bulunan Pantera CEO’su, 10 yıl içindeki üçüncü büyük ayı piyasasının yaşandığını belirtirken “Bugün Bitcoin’e çok para yatırmak kulağa pek eğlenceli gelmiyor, doğru… Ama muhtemelen harika bir zaman.” diye konuştu.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl