Pantera’dan SEC’e 165 milyon dolarlık bildirim

Birçok kurum ve güçlü yatırımcı, faaliyete geçtiği 2018'den bu yana iki kat değere sahip olan Pantera Capital'e adeta para yağdırıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) Cuma günü sunulan D Formu belgesine göre, Pantera Girişim Fonu III, 200’e yakın yatırımcıdan 164,7 milyon dolar özel yatırım aldı.

Bu rakam, 2019’da SEC’e bildirilen 93 milyon dolarlık meblağdan 60 milyon dolar daha fazla ve ABD’deki kontrol mekanizması olan SEC’e ilk bildirim yapıldığı zaman olan 2 yıl önceki yatırımın da neredeyse iki katı… Öte yandan Pantera, gelirlerin kaynadğını açıklamayı ise reddetti.

Bilindiği üzere D Formu, akredite yatırımcılara yönelen teklifleri SEC’e bildirmekten muaf tutuyor. Varlık yöneticisi olan New York Dijital Yatırım Grubu (NYDIG) bu muaf tutulma hakkını bu yıl başlattığı 3 kripto fonu için kullanmıştı.

Ancak Pantera, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da 3 (c) 7 muafiyeti talep etti. Bu da, en az 5 milyon dolar yatırımı olan daha yüksek seviyede nitelikli alıcıları hedeflediği anlamına geliyor.

Pantera başlangıçta Venture Fund III için 175 milyon dolar toplamayı hedeflemişti ve geçen yıl Mart ayında 160 milyon dolarlık sınırı geçtiğini açıkladı. Bir blog gönderisine göre Pantera, öncelikle dijital varlık alanında altyapı, finans ve borsalara yatırım yaptığını belirtmişti.

Hatırlanacağı üzere, ilk yatırımlarından biri de kurumsal türev borsası Bakkt’tı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl