Ünlü finans yazarı: Bitcoin bir yıl içinde patlama yapacak

Bitcoin hakkında değerlendirmelerde bulunan finans yazarı Clem Chambers, en büyük kripto paradan bir yıl içinde patlama yapmasını bekliyor.

Yatırımcılar son aylardaki endişe verici düşüşe rağmen 10. yıl dönümünü kutlayan Bitcoin hakkında pozitif kalmaya devam ediyorlar.

Bitcoin, 3 Ocak 2009’da Bitcoin blok zinciri oluşturulduğundan bu yana epey mesafe kat etti.

Bir keresinde, Florida’da yaşayan bilgisayar programcısı Laszlo Hanyecz, 2010 yılının Mayıs ayında 10,000 BTC karşılığında 2 pizza satın aldı. O zamanlar, 10,000 BTC 30$’a karşılık geliyordu.

 

Hanyecz eğer BTC’lerini elinde tutsaydı şimdi yaklaşık 38 milyon dolar parası olacaktı.

Ancak, geçtiğimiz 1 yıl boyunca Bitcoin değerinin yaklaşık %80’ini kaybetti.

Trading Cryptocurrencies’te yazarlık yapan Clem Chambers, Evening Standard’a Bitcoin’lerinin çoğunu 1,000$’dan ve 2,500$’dan satın aldığını ve Bitcoin 18,000$ iken sattığını söyledi.

Chambers, gelecekte Bitcoin için başka bir patlama bekliyor.

Chambers konu hakkında şunları söyledi:

“Bitcoin 1 yıl içinde yeniden patlama yapacak. İnternetin geçtiğimiz 25 yılı şekillendirdiği gibi kripto paralar ve Blockchain de önümüzdeki 25 yılı şekillendirecek.”

Clambers ayrıca sözlerine şunları ekledi:

“Bitcoin, bir mızrağın ucu ya da buz dağının görünen kısmı. Her iki durumda da doğru tarafta olmak istersiniz ve Bitcoin yükseldikçe yanlış pozisyonda kalmak istemezsiniz.”

Temmuz ayında Bitcoin için ‘2000 dolara düşecek’ demişti

Chambers, Temmuz ayında yaptığı bir tahminde Bitcoin’in yeniden 20,000 dolara çıkmadan önce 2,000 dolara gerileyeceğini ileri sürmüştü. Analist, bu tahminde bulunduğu sırada Bitcoin yaklaşık olarak 7,000 dolardan alıcı buluyordu. Chambers’in 2,000 dolar tahmini henüz gerçekleşmedi ama 3,200 dolara kadar gerileyen Bitcoin bu seviyeye yaklaştı.

Stephen Morrison da kripto paralara yatırım yapan bir diğer isim. Morrison, kripto paraların kalıcı olduklarını düşünüyor.

Standard’a konuşan Morrison şunları söyledi:

“Geriye dönebilseydim şayet, 2018 Ocak ayında kripto para varlıklarımı satıp şimdi tekrar satın alırdım. Coin’leri ve projeleri daha bir özenle araştırırdım ve kararlarımda duygularıma oldukça az yer verirdim. Ancak yine de zamanımı ve paramı Bitcoin’e ve Blockchain‘e yatırırdım. Gerçekten Blockchain’e inanıyorum.”

Morrison ayrıca, Bitcoin’in dahil olduğu projelerin olduğunu ve bunların birçok finansal işlemi daha hızlı, daha adil ve daha ucuz hale getirdiğini söyledi.

Bitcoin’in yaygınlaşmasıyla ilgili de konuşan Morrison şöyle dedi:

“Bitcoin ve Blockchain’de elbette kusurlar var ama onlar kalıcılar. Her geçen gün medyada, filmlerde ve mağazalarda kendilerine daha fazla yer buluyorlar. Büyük finansal kuruluşlar bu alana yatırım yapıyor ve her kesimden insan bu alana adım atıyor.”

Haber: Standard

→DERECELENDİRME ŞİRKETİNDEN 2019’DA KRİPTO PARALARA İLİŞKİN 7 KEHANET

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun