Perseverance uzay aracının Mars’a inişi Bitcoin blok zincirine kaydedildi

perseverance

Son yıllarda dünyadaki teknolojik gelişmelerin her geçen gün daha çok konuşulması ve Bitcoin fiyatının da yaşananlar arasında rekor fiyatlara çıkması BTC ve teknoloji arasındaki ilişkiyi bizlere daha çok gösteriyor.

TSİ dün gece 12’de Nasa’nın uzay aracı “Perseverance” Mars’a sorunsuz iniş yaptı. Bu iniş tabii ki teknoloji meraklılarını heyecanlandırırken Bitcoin blok zincirine de sonsuza kadar orada kalacak şekilde kayda geçirildi.

Bitcoin blok zincirine bugüne kadar yüzlerce mesaj yazıldı. Bunların ilki hepimizin bildiği üzere, Satoshi Nakamoto’nun başlangıç blokunda yazdığı ve ekonomi politikalarını net şekilde eleştiren şu mesajdı:

“The Times 03/Oca/2009 Şansölye Bankalar için İkinci Kurtarma Planının Eşiğinde”

Blokzincirin büyümesi ve yıllar geçtikçe daha fazla blok üretilmesiyle mesaj yazımı da arttı. Evlilik teklifleri, isimsiz tehditler, gizli mesajlar derken Mars’a inen “Perseverance” aracı ve onunla birlikte çalışacak olan “Ingenuity” adlı helikopter için de blok zincire mesaj yazıldı.

Madencilik havuzu Slush Pool tarafından 671,176 numaralı bloka kaydedilen mesajda, “18/Şubat/2021 NASA Perseverance ve Ingenuity Mars’a indi.” denildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl