Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Her gün dev bir servet değerinde Bitcoin kaybediliyor

Kripto para analisti Timothy Peterson'a göre, her gün üretilenden daha çok Bitcoin kaybediliyor ve dolaşımda sadece 14 milyon BTC olabilecek.

bitcoin

Kripto para analisti Timothy Peterson, yakın zaman önce ortaya koyduğu analizde, halving sonrası günlük yaklaşık 900 BTC üretilmesine rağmen yaklaşık 1500 BTC’nin de sonsuza kadar kaybedildiğini iddia etti. Dolayısıyla, aslında Bitcoin arzı daralıyor ve büyümüyor.

Sadece 14 milyon Bitcoin

Peterson, bir Twitter gönderisiyle ayrıca “Asla 14 Milyon Bitcoin’den Daha Fazlası Olmayacak” başlıklı bir makale içeren araştırma notlarına da bir bağlantı paylaştı.

Başlıktan da anlaşılacağı üzere, araştırma makalesinde gerçek sayılar ve bireylerin neden BTC’lerini kaybettikleri belirtilerek kaç Bitcoin’in kaybolduğu sorusu yanıtlanıyor. Peterson’a göre, Bitcoin’ler genellikle şu yollarla kaybediliyor:

  • Donanımın kazara kaybı, atılması vs.
  • Özel anahtarların tamamen kaybedilmesi
  • Bitcoin sahibinin ölümü
  • Yanlış adrese gönderim veya ödüllendirme umuduyla çok fazla Bitcoin bulunan ve uzun süredir hareketsiz bir adrese gönderim yapmak. Peterson’a göre, bazıları hareketsiz bir balina adresine küçük miktarlarda BTC bağışlayarak sahibinin bir gün onları iyi bir geri ödeme ile ödüllendireceğini umuyor. Peterson, bunu bir dilek havuzuna benzetiyor.

Sadece 21 milyon Bitcoin üretilebileceği gerçeği, Bitcoin’in çok kıt bir varlık olduğunu anlamak için yeterli. Peterson ise bunu daha da ileri götürerek milyonlarca kayıptan dolayı yalnızca 14 milyon BTC’nin dolaşımda olacağına işaret ediyor. Bitcoin’in arzından söz ederken 21 milyondan çok 14-15 milyon gibi rakamları konuşmak daha doğru olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl