Bu seviye 9 aydır görülmedi: Kripto para piyasasından büyük çıkış

SEC'in ETF kararını ertelemesinin ardından tüm kripto para birimleri için toplam piyasa kapitalizasyonu 2018'deki en düşük seviyesine geriledi.

Tüm kripto para birimleri için toplam piyasa kapitalizasyonu 2018’deki en düşük seviyesine geriledi. Toplam piyasa kapitalizasyonundan son 10 günde 70 milyar dolar silindi.

Bu yaşanan gelişme ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC) CBOE’nin Bitcoin ETF başvurusu için karar açıklamasını ertelemesinin ardından meydana geldi.

Haberler piyasadaki tepkiyi tetikledi ve CoinMarketCap verilerine göre tüm kripto paraların toplam değerini Çarşamba günü 228 milyar dolara kadar düşürdü. Bu seviye Kasım 2017’den bu yana en düşük piyasa kapitalizasyonu. Bu düşüş, 24 saat bazında yüzde 10,7’lik bir değer kaybına işaret ediyor.

Piyasa kapitalizasyonu şu anda yaklaşık olarak 228 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

ETF kararı yalnızca Bitcoin ile ilgili olmasına rağmen, birçok alternatif kripto para lider kripto para biriminden daha kötü kayıplar yaşıyorlar. Bu durum, piyasada riskten kaçış modunun aktif olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte paniğe kapılarak altcoin‘lerden çıkış yapan ve Bitcoin‘e geçen yatırımcılarla birlikte Bitcoin’in baskınlık oranı da sekiz ayın en yüksek seviyesine çıkarak yüzde 48,9’a ulaştı.

Ayrıca Bitcoin ve BTC’nin piyasa kapitalizasyonu hariç diğer kripto paraların toplam piyasa kapitalizasyonları arasındaki düşüş ya da fark yüksek riskli alternatif kripto paralara olan talebin azaldığını da gösteriyor.

→ IOTA’DA KAZAN KAYNIYOR: KURUCULAR ARASINDA ANLAŞMAZLIK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl