Beyaz Saray eski yetkilisi Bitcoin için Porsche’sini ortaya koydu

Danışmanlık firması Messina’nın CEO’su Jim Messina, Bitcoin’in yılbaşından bu yana değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybetmesine rağmen iyimserliğini sürdürdüğünü ve daha fazla Bitcoin satın aldığını söyledi.

Eski Beyaz Saray Özel Kalem Müdür Yardımcısı ve Messina Group CEO’su Jim Messina, Bitcoin’in 60 bin dolar seviyesine tekrar döneceğine dair kendi Porsche’si üzerine bahse girebileceğini bildirdi.

Messina, Fox Business’a verdiği röportajda kripto para biriminin çağımızın en büyüleyici icatlarından biri olduğunu ifade etti.

En büyük kripto para bu yıl şu ana kadar değerinin yüzde 60’ından fazlasını kaybetti, ancak Bitcoin maksimalisti dijital varlığa inanmaya devam ettiğini ve daha fazla satın aldığını belirtti.

Bitcoin tutkunları büyük tahminlerde bulunuyor

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin’in 24 bin dolardan işlem gördüğü ağustos ayında, 2022’nin sonunda 1 Bitcoin’in yaklaşık 1.9 milyon dolara satılan bir Buggati için yeterli olacağını söylemişti.

Bloomberg analistlerinden Mike McGlone da Bitcoin konusunda iyimser olduğunu ve amiral gemisi kripto paranın 2025 yılına kadar 100 bin dolara ulaşabileceğini öngörmüştü.

Galaxy Digital CEO’su Michael Novogratz, artan kripto benimseme oranı göz önüne alındığında, Bitcoin’in 2027 yılı sonuna kadar 500 bin dolar olarak fiyatlandırılabileceğini bildirmişti

Bitcoin yükselişe geçti

Yerel para birimleri ve teknoloji hisseleri düşüşe geçerken, Bitcoin yavaş yavaş güvenli liman statüsünü geri kazanmaya başlıyor.

Eylül ayının başlarında İngiliz Sterlini’nin düşmesinin ardından Birleşik Krallık yatırımcılarının Bitcoin için yaklaşık 846 milyon sterlinlik işlem yaptığı bildirilmişti.

İngiltere ve ABD piyasalarında artan alım baskısı, Bitcoin fiyatının son altı haftanın en yüksek seviyesi olan 20 bin doların üzerine çıkmasında büyük bir etken oldu. Bitcoin son 24 saat içinde 20 bin 610 dolardan işlem görmeye başladı.

Bitcoin’in son zamanlardaki olumlu hareketleri, lider kripto paranın sırasıyla yüzde 6 ve yüzde 20 oranında düşen Google ve Meta gibi büyük teknoloji hisselerinden ayrışmasına neden oldu.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl