Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Analist Elliott Prechter: Bitcoin, keskin bir şekilde düşecek

Piyasa analisti Elliott Prechter, dijital para birimlerinin ve özellikle de Bitcoin’in yakın gelecekte keskin bir düşüş yaşayacağını öngörüyor. Prechter, 2010 yılında Bitcoin henüz 6 cent’ten işlem görürken büyük bir yükseliş dalgası geleceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti. Prechter, 13 Temmuz 2017 tarihinde yayınladığı raporda, ünlü Elliott Dalga Prensibi‘ni de kullanarak iyimser havanın ve Blockchain teknolojisinde yaşanan darboğazların dijital para piyasasının çökmesine neden olacağını iddia etti. ‘Lale Balonu’nu gölgede bıraktı’ Oğul Prechter, “Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin bugünkü seviyeye gelmesini...

Piyasa analisti Elliott Prechter, dijital para birimlerinin ve özellikle de Bitcoin’in yakın gelecekte keskin bir düşüş yaşayacağını öngörüyor. Prechter, 2010 yılında Bitcoin henüz 6 cent’ten işlem görürken büyük bir yükseliş dalgası geleceğini doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Prechter, 13 Temmuz 2017 tarihinde yayınladığı raporda, ünlü Elliott Dalga Prensibi‘ni de kullanarak iyimser havanın ve Blockchain teknolojisinde yaşanan darboğazların dijital para piyasasının çökmesine neden olacağını iddia etti.

‘Lale Balonu’nu gölgede bıraktı’

Oğul Prechter, “Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin bugünkü seviyeye gelmesini sağlayan fiyat hareketliliği ve manik duyarlılık yaklaşık 400 yıl önceki Lale Balonu’nu bile gölgede bıraktı.” dedi.

Prechter, 1979 yılında Elliott Dalga Prensibi’ni kullanarak yaptığı tahminlerle ünlenen analist Robert Prechter’in oğlu. Baba Prechter, Elliott Dalga Prensibi’ni kullanarak “Kara Pazartesi” olarak bilinen ve ABD’de hisse senedi fiyatlarının bir haftada yüzde 26’nın üzerinde değer kaybetmesine yol açan 1987 Borsa Krizi’ni başarılı bir şekilde tahmin etmişti.

Bazı analistler artış öngörüyor

Son birkaç haftadır Bitcoin’de yaşanan artış birtakım analistlerin oldukça dikkatini çekti. Örneğin Ronnie Moas, “Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bitcoin, 5000$’ı bulabilir.” demiş, Moas’ın yanı sıra ünlü analistlerden bazıları da benzer bir öngörüde bulunmuştu. Hatta bir Wall Street analisti Bitcoin’in 2022’ye kadar 55 bin Dolar’ı bulacağını bile öne sürmüştü.

Bitcoin’in değeriyle ilgili sizin beklentileriniz ve tahminleriniz neler? Aşağıda bulunan yorum bölümünden bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl