Vladimir Putin’den Bitcoin ve kripto paralar için yasa emri

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümete kripto parayla ilişkili düzenlemeleri 1 Temmuz 2019 tarihine kadar uygulamaya koyma emri verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin dijital varlıklar endüstrisine ilişkin yasal düzenlemeleri kabul etmesi için yeni bir son tarih belirledi. Konuyla ilgili belge, Rusya Devlet Başkanlığı’nın resmi internet sitesi Kremlin.ru’da bugün yayınlandı.

Belgeye göre Başkan Putin, hükümete 1 Temmuz 2019 tarihine kadar kripto parayla ilgili yasal düzenlemeleri uygulama emri verdi.

Putin, geçen sene de Temmuz ayına kadar Bitcoin ve diğer kripto paraların yanı sıra ICO’lar ile madencilik için yasal düzenlemeler getirme talimatı vermişti. Rusya parlamentosu, Mayıs ayında ilk okuma aşamasında tasarıyı onayladı. Bununla beraber sonbahar oturumunda kripto ve token ile ilişkili tüm terimler, ‘dijital haklar’ terimi ile değiştirildi, ayrıca kripto para madenciliği tanımı da tasarıdan çıkarıldı. Bu gelişme üzerine tasarı, geçtiğimiz Aralık ayında ilk okuma aşamasına geri gönderilmişti.

Yakın zaman önce Rusyalı finansal haber organı Rambler, Rusya Devlet Duması’nın Mart ayında yeni kripto para düzenlemelerini incelemeyi ve kabul etmeyi planladığını aktarmıştı.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Rusya eski enerji bakanı Igor Yusufov, ülkenin petrole deyalı kripto parasını piyasaya sürmeye hazırlandığını öne sürmüştü.

Haber: CoinTelegraph

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl