“Bitcoin için alım fırsatı” diyen şirket, Fed’e dikkat çekti

QCP Capital, Bitcoin'deki son düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu ileri sürdü. Şirket, olası Fed faiz indirimine dikkat çekti.

Cuma günkü ABD tarım dışı istihdam verisi, Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasını önemli ölçüde aşağı çekti. Bitcoin, 68 bin dolar seviyelerine kadar inerken altcoin’lerde ise daha derin düşüşler hakimdi. Piyasadaki mevcut düşüşler, bir alım fırsatı olabilir mi? Singapur merkezli trading şirketi QCP Capital’e göre, evet.

QCP Capital, son değerlendirmesinde, “Piyasalar buradan itibaren en az bir Fed faiz indirimini giderek daha fazla fiyatlayacağından bu dönemin dipten alım için iyi bir fırsat olduğu konusunda hemfikiriz. Dünyanın geri kalanı faizleri düşürmeye devam ederken ABD’nin bunu görmezden gelmesi zor olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Şirket, düşüş sırasında yükseliş yönlü işlemler olduğuna dikkat çekti. Raporda, “Ekibimiz, bu düşüşte özellikle Bitcoin’de hem agresif ‘put’ satıcıları hem de ‘call spread’ alıcıları olmak üzere yükseliş yönlü işlemler yapıldığını belirledi.” denildi.

Bugün 69 bin 580 dolara kadar yükselen Bitcoin, TSİ 18.55 itibari ile 69 bin 430 dolardan alıcı buluyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl