Bitcoin, Rusya Devlet Başkanı Putin’in son emriyle düşüş yaşadı

Rusya-Ukrayna savaşı sürerken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Savunma Bakanlığı’na Rus ‘çaydırıcı güçlerini’ özel savaş görevi durumuna geçirmesi emrini verdi.

Putin, “Gördüğünüz üzere Batılı ülkeler sadece ekonomik alanda ülkemize karşı düşmanca eylemlerde bulunmakla kalmayıp (ekonomik yaptırımlar) aynı zamanda önde gelen NATO ülkelerinin üst düzey yetkilileri, ülkemize yönelik saldırgan açıklamalarda da bulunuyor. Bu nedenle Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı’na, Rus ordusunun caydırıcılık güçlerini özel savaş görevi rejimine geçirmelerini emrediyorum.” açıklamasını yaptı.

“Caydırıcı güçler” nükleer silahları da içeriyor

Rus ordusunun caydırıcı güçleri, nükleer silahları ve hipersonik füzeleri de kapsıyor. Dolayısıyla Putin’in açıklaması, üstü kapalı bir nükleer saldırı iması taşıdığı değerlendiriliyor.

Putin’in bu emrinden sonra piyasalarda hızlı bir düşüş görüldü. Bitcoin fiyatı, kısa sürede 1000 doların üzerinde geri çekildi. 38 bin 500 dolar seviyelerine kadar inen BTC, TSİ 16.55 itibari ile 39 bin dolara yakın seviyelerde işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl