Fiyatı ateş pahası: 300 yıllık İsviçreli saatçiden el yapımı Bitcoin saati

300 yıllık bir geçmişe sahip İsviçreli lüks saat üreticisi A. Favre & Fils, dahili kripto para cüzdanı barındıracak olan bir saat üretecek.

İsviçreli lüks saat üreticisi A. Favre & Fils, dahili bir kripto para cüzdanına sahip el yapımı bir mekanik saat duyurdu.

300 yıllık bir geçmişi bulunan saat üreticisi, saatin son teknoloji ürünü özel güvenlik çözümü de içereceğini bildirdi.

Geleneksel İsviçre saatçiliğini genç endüstri ile birleştirme girişimi olarak duyuru, teknolojiyi benimseme, değişen zamana uyum sağlama ve kârı artırma isteğini gösteriyor.

 

Saatin ilk prototipi, 2019’un ikinci çeyreğinde çıkarılacak. Fiyatı ise modele, özelliklerine ve malzemelerine bağlı olarak 102 bin dolar ile 153 bin dolar arasında olacak.

A. Favre & Fils’in CEO’su Laurent Favre, “Bu saati yalnızca paralarını harcasınlar diye değil kripto para topluluğuna faydalı bir şeyler sunma fikriyle geliştirdik.” dedi.

Şirket, saati danışmanlık şirketi Swiss Crypto Advisors’ın (SCA) kurucu ortağı ve CEO’su Francesco Abbate ile bir diğer ortak ve yönetim kurulu üyesi Omar Ulrich gibi kripto para alanından isimlerle iş birliği içinde geliştiriyor. Saat projesinde SCA’nın yanı sıra Fransız video oyun şirketi Ubisoft ve altın tedarik zinciri konusunda kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Swiss Better Gold Association da var.

Öte yandan bir başka İsviçreli lüks saatçi Hublot da geçtiğimiz Eylül ayında Bitcoin ile satın alınabilecek ve Bitcoin’in 21 milyonluk sınırlı arzına gönderme yapar şekilde yalnızca 210 adet üretilecek olan Big Bang Blockchain adında özel bir saat duyurmuştu. Bu saatin fiyatı 25 bin dolar olarak belirlenmişti.

Haber: CryptoNews

→ HSBC’DEN BLOCKCHAIN’DE 250 MİLYAR DOLARLIK İŞLEM

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun