Samsung Pay, Bitcoin entegrasyonuna hazırlanıyor

Samsung'un 10 milyonu aktif, 34 milyon kullanıcısı bulunan dijital ödeme uygulaması Samsung Pay'in kripto para entegrasyonuna hazırlandığı bildirildi.

Samsung Electronics’in Samsung Blockchain Wallet‘in lansmanıyla ilgili resmi duyurusundan önce bile, bazı yerel kaynaklar, Samsung Pay’in Galaxy S10 için yüksek profilli kripto entegrasyonunun arkasında olabileceğini belirtmişlerdi.

The Korea Herald, 29 Ocak’taki haberinde Samsung’un Galaxy S10 cihazlarına kripto para cüzdanı ekleyeceğini duyurmuş ve yaklaşık 3 hafta sonra da Samsung bunu resmen açıklamıştı.

The Korea Herald’a konuşan sektörden kaynaklar, Galaxy S10’un kripto para cüzdanının arkasında, 10 milyonu aktif, 34 milyon kullanıcısı olan ve yaygın olarak kullanılan dijital ödeme uygulaması Samsung Pay‘in olduğunu söylemişlerdi.

 

Sektörden bir yöneticinin bu konudaki yorumu ise şöyle olmuştu:

“Samsung’un yeni telefonları, kripto para cüzdanlarının Kore’de popüler hale gelmesini sağlayabilir.”

Samsung Pay, temel olarak NFC teknolojisiyle birlikte herhangi bir kart taşımadan kredi ya da banka kartınızla telefonunuz üzerinden ödeme yapmanızı sağlayan bir teknoloji.

Güney Kore‘nin en büyük yayın organlarından Donga, 8 Mart’ta Samsung Pay’in bu kripto para entegrasyonunu, uluslararası çapta kullanıcı tabanını genişletmenin bir yolu olarak gördüğünü bildirdi.

Ülkenin en eski ve en popüler dergilerinden biri olan Shin Donga’nın Mart baskısında yer alan “Kripto paralar Samsung Pay’le eski günlerine geri mi dönüyor?” başlıklı raporda şu ifadelere yer verildi:

“Samsung Pay, kısa süre önce küresel finans hizmetleri pazarını hedefleyen uluslararası bir ödeme hizmetini devreye sokmuştu. Bu aşamada, Samsung Pay’e bir de kripto para cüzdanı eklenirse, uygulama finansal teknoloji platformu olarak daha da güçlenecektir. Mevcut durumda, Samsung Blockchain Wallet’ın sadece Ethereum’u desteklediği söylense de yakın zamanda başka kripto paralar da eklenebilir.”

Samsung Pay’in kripto paraları entegre etmeyi düşünmesi, geçmişte yaptığı satın alımlar ve ürün lansmanlarıyla uyuşuyor. Ayrıca, Samsung’un girişken satın alımlar, ürün lansmanları ve yeni ortaya çıkan teknolojilerin entegrasyonu konusunda geçmişte ortaya koyduğu başarılar, Güney Kore’deki birçok analisti, Samsung Pay’in kripto para sektöründe öncü rol üstleneceğine inanmaya itiyor.

Haber: CCN

→ BİTCOİN PROJESİNDE ‘SÜLÜN OSMAN’ VAKASI

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun