‘İnsanlar Bitcoin’lerini satarken büyük oyuncular alıyor’

Analist Rakesh Upadhyay, "Bireysel yatırımcılar kripto paralardan uzaklaşırken daha büyük oyuncuların bu alana girmeye daha fazla ilgi gösterdiklerini görüyoruz." dedi.

Cointelegraph analisti Rakesh Upadhyay, şu sıralarda küçük yatırımcıların satış yaparak piyasadan çıktığını, kurumsal yatırımcıların ise piyasaya giriş yaptığını öne sürdü.

Upadhyay, “Geçtiğimiz yılın Aralık ayında yatırımcılara Bitcoin‘lerini satmalarını tavsiye etmek, genel mutabakata karşıydı. Benzer şekilde, şimdi de yatırımcılara ‘Bitcoin satın al’ demek yığın halinde egemen negatif duygulara aykırı. Tam olarak üst ve alt noktayı belirleyebilir miyiz? Kesinlikle hayır. Ama şimdi bir pozisyon oluşturmaya başlayanlar, bir sonraki boğa koşusu başladığında treni kaçırmayacaklar.” dedi.

‘Son örnek Steven Cohen’

Analist, sözlerinin devamında “Bireysel yatırımcılar kripto paralardan uzaklaşırken daha büyük oyuncuların bu alana girmeye daha fazla ilgi gösterdiklerini görüyoruz. Kripto para birimleri alanına atlamak için en son hamle, Autonomous Partners’a yatırım yapan milyardar Steven Cohen’den geldi.” ifadelerini kullandı.

‘Büyük yatırımcılar tepede piyasaya girmiyor’

Upadhyay, son olarak “Fiyatın en yüksek noktalarda olduğu sırada kurumsal oyuncuların piyasaya girmediğini belirtmek gerekiyor. Düşüş için sabırla beklediler ve son birkaç hafta içinde yatırım yapmaya başladılar. Bu şu anki seviyelerin etrafında değer bulduklarını gösteriyor.” dedi.

→ BITCOIN, ABD’DEKİ SEÇİM MANİPÜLASYONU SORUŞTURMASINA DA GİRDİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl