Bitcoin satan şirketlere Argo da eklendi

Haziran ayında Bitcoin satışı yaptığını bu hafta açıklayan ikinci Bitcoin madencilik şirketi Argo Blockchain oldu. Şirket, geçtiğimiz ay 15.6 milyon dolarlık satış yaptığını ve 30 Haziran itibariyle de elinde 1935 adet Bitcoin bulunduğunu belirtti.

Bu hafta Core Scientific madencilik şirketinin Haziran ayında 7202 adet Bitcoin sattığını açıklamasının ardından, bir başka Bitcoin madencilik firması olan Argo Blockchain de satış yaptığını duyurdu. Şirket, Haziran ayı içinde ürettiğinden daha fazla Bitcoin sattığını ve toplamda 637 adet BTC satışından da 15.6 milyon dolar nakit elde ettiğini belirtti.

Şirketin kamuoyuyla paylaştığı bilgilere göre Argo Haziran ayında 179 BTC üretti. Bu sayı Mayıs ayından 55 adet daha fazlaydı.

“Faaliyet masrafları, büyüme giderleri, Galaxy Digital ödemesi…”

Nasdaq borsasında da listelenmiş bir şirket konumundaki Argo Blockchain resmi websitesinden yaptığı açıklamada Bitcoin’lerin 24 bin 500 dolar ortalamayla satıldığını ve elde edilen gelirin de faaliyet masrafları ile büyüme giderleri için kullanıldığını açıkladı. Bunlara ek olarak şirket, daha önce Galaxy Digital ile yapılan ve BTC destekli olan bir kredi anlaşmasının bir ödemesinin de yine bu satışlardan elde edilen gelirle yapıldığını belirtti.

“Tasfiyeyi önleyecek likiditeye sahibiz”

Öte yandan şirket, Bitcoin fiyatının daha fazla düşmesi senaryosuna karşı da önlem aldığını belirterek, Bitcoin destekli kredinin tasfiye olma ihtimaline karşı elinde yeterli derecede likidite bulundurduğunu açıkladı.

Yeni makinelerin hepsi Ekim’de hazır

Argo Blockchain ayrıca şu anda elinde 1935 adet Bitcoin ile 210 adet de Bitcoin dengi varlıkların bulunduğu bilgisini verdi. Şirket, madencilik cihaz üreticisi Bitmain’den sipariş ettiği yeni S19J Pro makinelerinin kurulumunu yapmaya devam ettiğini de aktarırken, Ekim 2022 itibariyle de, Eylül 2021’de Bitmain’den sipariş edilen 20 bin cihazın hepsinin kurulumunun yapılmış olacağını duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl