Satoshi’nin Bitcoin cüzdanında gizemli işlem: Kimse çözemedi

Kripto para yatırımcıları, Satoshi Nakamoto’nun cüzdanına gönderilen BTC’leri tartışıyor.

Dün akşam saat 10.00’da bir kişi, Binance borsasından satın aldığı yaklaşık 1.2 milyon dolar değerindeki 26.91 BTC’yi Satoshi Nakamoto’nun cüzdanına gönderdi. Bu işlemin bir hata mı yoksa fedakar birinden gelen bir bağış mı olduğu belirsizliğini koruyor. Gönderenin kim olduğu da henüz bilinmiyor.

Söz konusu cüzdan, 2009 yılında çıkarılan ilk Bitcoin bloku için verilen 50 BTC’lik ödülü alan cüzdan. Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulduğu bilinen cüzdanda yıllar boyunca büyük miktarda bağış toplandı. Bitcoin yatırımcıları, Nakamoto’ya teşekkürlerini sunmak için bazen küçük bazen de dünkü gibi büyük miktarlarda bağışlar gönderdiler. Ayrıca bu cüzdan, o günden bugüne aktif olmadığı için Bitcoin’lerini yakmak isteyenler tarafından da bir yakım adresi olarak kullanıldı. Cüzdanda biriken tutar ise yaklaşık 100 BTC ve bu tutar, mevcut fiyatlarla 4.4 milyon dolara denk geliyor.

1.2 milyon dolarlık transferi yapan gizemli yatırımcının bu BTC’leri, Nakamoto’nun cüzdanına göndermeden önce Binance’ten çektiği kayıtlarda görülebiliyor. Şu ana kadar işlem sahibi, kimliğini ifşa etmese de en azından Binance, kimlik doğrulama prosedürleri uygulamasından dolayı bu kişiyi biliyor. İşlemin Bitcoin ETF gündeminin yoğunlaştığı ve onaya oldukça yakın olunan bir zamana denk gelmesi de dikkat çekici olarak değerlendiriliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl