‘Short Bitcoin’ fonlarına rekor giriş: CoinShares raporu

Dijital varlık yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in haftalık raporuna göre, ‘Short Bitcoin’ fonlarına 18 milyon dolar tutarında rekor bir giriş gerçekleşti. Dijital varlık yatırım ürünlerinde toplam 9,2 milyon dolar tutarında küçük girişler görülse de ağırlıklı giriş ‘Short Bitcoin’ fonlarına oldu. Toplam hacim yine düşük performans gösterdi.

Öte yandan Bitcoin fonlarından geçen hafta 11 milyon dolar çıkış oldu. Böylece Bitcoin fonları, üst üste dördüncü haftada da eksi verdi.

‘Short Bitcoin’ fonları 158 milyon dolara ulaştı

‘Short Bitcoin’ fonları geçen hafta 18 milyon dolarlık rekor bir giriş gördü ve toplam yönetim altındaki Bitcoin varlıkları (AuM) 158 milyon dolara ulaştı.

Altcoin’ler, özellikle Solana ve Avalanche, her biri 500 bin dolar tutarında küçük girişler gördü.

Geçen haftaya benzer şekilde, bu hafta da toplam 915 milyon dolar ile son yılların en düşük haftalık işlem hacimleri görüldü. Son fiyat düşüşleri, yönetim altındaki toplam varlıkları (AuM) geçtiğimiz başından bu yana en düşük seviye olan 27,9 milyar dolara indirdi.

Bölgesel olarak durumlar değişiyor

Veriler bölgesel olarak, düşük işlem büyüklüklerine rağmen farklılaşan bir duyarlılık gösteriyor. Kanada, Brezilya, İsviçre ve Almanya’da sırasıyla 4,7 milyon dolar, 3,2 milyon dolar, 1,7 milyon dolar ve 1,6 milyon dolar giriş görüldü.

Olumsuz duyarlılık, ‘Short Bitcoin’ fonlarına baskın girişlerle gizlenmiş toplam 800 bin dolar girişin olduğu ABD’den geldi. Bu durum, bazı yatırımcılar tarafından beklenmedik bir şekilde ‘şahin’ mesajların verildiği Jackson Hole’daki son Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısının ardından görüldü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl