‘Short Bitcoin’ fonlarına toplam girişler rekora koşuyor

Kripto para yatırım yönetimi şirketi CoinShares’in haftalık fon akışı raporuna göre; kripto para fonu yatırımcıları arasında karışık bir duyarlılık hakim.

CoinShares’in kripto para fonlarına dair haftalık raporuna göre, geçen hafta ‘Short’ yatırım ürünlerine girişler toplam girişlerin yüzde 75’ini oluşturdu. Fonların yönetimi altındaki varlıklar ise 22 milyar dolar ile son 2 yılın en düşük noktasına ulaştı. Short ürünlere girişlerin yüzdesinin, toplam duyarlılığın varlık sınıfı için son derece olumsuz olduğunu gösterdiği ve bu durumun muhtemelen FTX çöküşünden kaynaklandığı bildirildi.

Bölgesel olarak hem ABD hem de Avrupa’da short yatırım ürünlerine girişler görüldü, ancak bazı short ürünlerde çıkışlar yaşandı. Bu da şirketin aktardığına göre, piyasanın en düşük seviyelerine ulaşıp ulaşmadığı konusunda yatırımcılar arasındaki görüş ayrılığını ortaya koyuyor.

Kripto para fonlarına haftalık girişler

Short Bitcoin fonlarında en yüksek seviyeye yaklaşıldı

Geçtiğimiz hafta, Bitcoin fonlarına toplam 14 milyon dolar giriş oldu. Ancak Short yatırım ürünlerine girişlerle dengelendiğinde net akışlar eksi 4.3 milyon dolar olarak gerçekleşti. Short Bitcoin fonlarındaki toplam varlıklar şu anda 183 milyon dolar seviyesinde gözüküyor. Bu da 186 milyon dolarlık en yüksek seviyeye çok yakın olduğu anlamına geliyor.

Öte yandan Ethereum fonlarında toplamda 0.8 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar kaydedildi. Buna karşın short Ethereum yatırım ürünlerine toplam 14 milyon dolarlık giriş oldu ve bu şimdiye kadarki en büyük rakam olarak kayda geçti. Bu olumsuz havanın, staking varlıklarının geri çekilmesine imkân tanıyacak olan Şangay güncellemesi ve FTX ETH varlıkları konusundaki belirsizlikten kaynaklandığı belirtildi.

Son olarak, Solana, XRP, Binance ve Polygon olmak üzere altcoin’lerde toplam 6 milyon dolarlık bir dizi çıkış görüldü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl