Fon yöneticisi Yusko: Bitcoin dibe vurdu, short’lar ‘kavrulacak’

Yönetimi altında yaklaşık 2.5 milyar dolarlık varlık bulunan Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, Bitcoin’in bu ay 17 bin dolar seviyesine yaklaşmasıyla ayı piyasasında en kötü dönemin tamamlandığını iddia etti. ABD’li yatırımcıya göre kripto paralarda bir sonraki boğa döngüsü yolda

Yusko’ya göre kripto kışı bitti

Kripto kışının bittiğine, şu an kripto baharı yaşandığına ve dibin görüldüğüne inanan Yusko açıklamasında, ihtiyatlı davranmayı da ihmal etmiyor:

“Bu, tekrar test edemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. Hatta bu seviyeden biraz daha aşağıya inemeyeceğimiz anlamına da gelmiyor ama Bitcoin’deki kaldıracın çözüldüğünü düşünüyorum.”

Yusko, Fed faiz oranlarını artırmaya devam etmeye karar verse bile, gerileme dünya çapında ülkeleri vurduğu için bunun küresel fiyatlar üzerinde sınırlı bir etkisi olacağını iddia etti.

Öte yandan Yusko, Fed’in faiz oranları konusundaki duruşundan dönmesi halinde, bu adımın kripto için yükseliş getirebileceğini söyledi.

“Short’lar kavrulacak”

Son olarak, durgunluk yaşandığı yönündeki duruşunu yineleyen yatırımcı, bu nedenle Fed’in geri adım atacağını ve böylelikle ‘beyin yakıcı’ bir ralli yaşanacağını ifade etti. Yusko, “kriptodaki short miktarı fazla olduğundan short’larda bir ‘kavrulma’ yaşanacağından” dolayı bu tanımlamayı kullandığını belirtti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl