McGlone: Bitcoin’i sıcak bir dönem bekliyor

Bu yıl özellikle Bitcoin (BTC) için çok zorlu bir yıl oldu. Bir numaralı kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolardan bu yana, yüzde 70’ten fazla değer kaybetti. Uzmanlara göre lider kripto paranın performansı da geleneksel borsanınkiyle bağlantılı. Yatırımcılar, bu ikisinin birbirine bağlı kalmayacağına dair işaretler ve 2023’te ralliye ön açacak bir dip arayışında.

Bloomberg Intelligence’ta emtia stratejisti olan Mike McGlone bu doğrultuda, paylaştığı yeni tweet’inde Bitcoin’in muhtemelen “sıcak bir dönem” yaşayacağını ve yeniden yükselmeye başlayacağını ileri sürdü. McGlone, bunun da finansal piyasalardan daha iyi performans göstermesini sağlayabileceğini öngördü.

“Bitcoin fiyatı, borsa ve Fed’e bağlı”

Stratejist ayrıca Bitcoin’in yükselip yükselmemesinin Fed’in agresif para politikasını değiştirip değiştirmemesine bağlı olduğunu söyledi.

McGlone, 2023 yılında küresel ekonomide olası bir düşüşe odaklanacağını ve Bitcoin’in büyük olasılıkla öne çıkarak dijital bir teminat haline geleceğini belirtti. Ünlü analist, Bitcoin’in Nasdaq endeksi ile korelasyonunun dijital varlık için desteğe dönüşebileceğine dikkat çekti.

McGlone’dan “Bitcoin 100 bin dolara ulaşacak” tahmini

McGlone, kripto paraların en hızlı büyüyen teknoloji olduğunu ve devam eden piyasa koşulları sona erdiğinde üstünlüğü ele geçireceğini belirtti. Uzman ayrıca, Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 100 bin dolara ulaşacağını savunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl