Bitcoin’de ortaya çıkan sinyal umut veriyor

IntoTheBlock'a göre Bitcoin şu anda tarihsel olarak önemli kazançlarla sonuçlanan bir yükseliş sinyali sergilerken aynı metrik önemli bir uyarı da taşıyor. Analistlerin radarında ayrıca halving olayının gerçekleşeceği Litecoin de yer alıyor.

Bir blok zinciri analiz şirketi olan IntoTheBlock’a göre, Bitcoin‘in oynaklığı, daha önce önemli fiyat artışlarından önce gelen seviyelere düşüyor.

IntoTheBlock analistleri, paylaştıkları yeni analizde, volatilite beş haftalık bir süre boyunca mevcut seviyede sabit kaldığında, bir numaralı kripto paranın fiyatının ortalama olarak yaklaşık yüzde 46’lık bir artış yaşadığını gözlemlediklerini bildirdi.

“Bitcoin bu modeli takip ederse fiyatı yükselebilir”

Analiz, Bitcoin’in bu tarihi modeli takip ettiği takdirde 40 bin dolara yaklaşabileceğini ortaya koyuyor.

Bununla birlikte şirket, aynı sinyalin yüzde 50’lik bir düşüşten önce geldiği üç örnek olduğuna da dikkat çekti.

Twitter hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

“BTC oynaklığı tarihsel olarak önemli düşük seviyelere ulaştı. Yıllık 60 günlük volatilite, son beş yılda sekizinci kez yüzde 40’ın altına düştü. Tipik olarak, BTC hacmi beş hafta boyunca bu eşiğin altında kalmakta ve bu da daha sonra yüzde 46’lık bir fiyat artışına yol açmaktadır. Buna ek olarak, benzer koşullar altında yüzde 50’lik bir düşüşün üç örneği meydana gelmiştir.”

Bitcoin’in volatilitesi düşüyor

Bitcoin yatırımcılarının yüzde 64’ü kârda

IntoTheBlock tarafından yapılan analize göre, Bitcoin sahibi bireylerin yüzde 64’lük çoğunluğu şu anda başabaş fiyatını aşarak kârlı bir pozisyonda bulunuyor. Buna karşılık, yaklaşık yüzde 33’ü ise şu anda ilk yatırımlarından daha düşük değerde Bitcoin’e sahip. Yüzde 69’luk çoğunluk, Bitcoin varlıklarını bir yılı aşan bir süredir elinde tutuyor.

Analistlerin radarında Litecoin de var

Firmanın analistleri, yaklaşık 76 gün içinde halving yaşayacak olan eşler arası ödeme ağı Litecoin’i (LTC) de izliyor. Bu olay madenci ödüllerinin yarı yarıya azaltılması anlamına geliyor. Litcoin, son zamanlarda çeşitli sosyal medya platformlarında önemli bir ilgi gördü ve bu da kripto paraya yönelik olumlu bir piyasa duyarlılığına işaret ediyor.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl