“Büyük değişim geliyor” diyen siyasetçi: Bitcoin için hazır mısınız?

İngiltere Başbakanı Liz Truss’ın vergi indirimi planında geri adım atma üzerine çalışması hakkında yorum yapan ünlü eski politikacı ve GB News sunucusu haberler üzerine Bitcoin’in önemine değindi.

Önceki gün, İngiltere hükümeti Başbakan Liz Truss’ın vergi indirimi planında geri adım atma planı üzerine çalıştığı haberleri manşetleri süslemişti. Vergi indirim paketi açıklamasıyla piyasaları sarsan karar, sterlinin dolara karşı tüm zamanların en düşük seviyesini test etmesiyle sonuçlanmıştı. Vergiler konusundaki ‘U dönüşü’ Muhafazakar Parti üyeleri tarafından da destekleniyor.

Amsterdam’daki Bitcoin Konferansı’na katılan GB News sunucusu ve eski siyasetçi Nigel Farage, ilk kez 10 yıl önce finans piyasaları sektöründe çalışırken ve siyasete atılmadan önce keşfettiğini söyleyerek “Finansal gelişmeler konusunda kulağım hep delikti. Bu yüzden Bitocin’i çok ama çok erken duydum” dedi.

“Önümüzdeki iki ya da üç yıl içinde büyük değişim yaşanacak”

Nigel Farage, o zamanlar Bitcoin konusunda emin olmadığını ve yeni para konseptine “ilk görüşte aşık olmadığını” vurguladı. Ancak yıllar geçtikçe, enflasyonun daha şiddetli hale gelmeye başlamasıyla fikrini değiştirdiğini söyledi. Farage, Avrupa’da Bitcoin’in benimsenmesi açısından geleceğin nasıl olabileceğine ilişkin görüşlerini de aktardı.

Eski siyasetçi, “Önümüzdeki iki ya da üç yıl içinde burada çok ama çok büyük bir değişim yaşanacak ve Bitcoin güvenilir bir değişim aracı haline gelecek” dedi.

Farage ayrıca Bitcoin’i verimsiz, maliyetli ve çok yavaş olarak tanımladığı bankacılık işlemleriyle karşılaştırdı. Bu nedenle Farage, Bitcoin’in bu mevcut altyapıya kıyasla daha cazip hale geldiğine inandığını bildirdi.

“Bitcoin için hazır mısınız?”

Aynı zamanda GB News sunucusu olan Farage, televizyona verdiği kısa demecinde, İngiltere Başbakanı Liz Truss’ın vergi indirimi planında geri adım atma haberlerine değindi. Farage, “Gülünç bir biçimde muhafazakâr parti olarak adlandırılan ‘şeyin’ kıdemli üyeleri tarafından aktif olarak açık bir şekilde destekleniyor” diyerek eleştiride bulundu.

Farage ayrıca, fiat para birimlerine olan güvensizliğin artmasıyla birlikte insanların alternatif aradığını ve bu konuda Bitcoin’in dikkat çektiğini belirtti. Farage, ekranları başındaki izleyicilere ‘Bitcoin için hazır mısınız?” diye sordu.

Lider kripto parayı “gelecek konusunda endişelenen, kendi kaderlerinin efendisi olmak isteyenler tarafından yönetilen bir ekonomik isyan” olarak tanımlayan İngiliz yayıncı, hükümetlerin Bitcoin’e yeterince destek vermediğinin altını çizdi.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl