Robert Sluymer: 5800-6000 çok kritik, Bitcoin 6300’e tırmanmalı

Analist Robert Sluymer, Bitcoin için 5800-6000 dolar seviyesinin oldukça kritik bir destek olduğunu söyledi ve bu desteğin kırılması halinde 5000-5500 aralığını işaret etti. Sluymer, Düşüş eğiliminin son bulması için Bitcoin'in 6300'e çıkması gerektiğini söyledi.

Dün CNBC’de Bitcoin grafiğini inceleyen piyasa stratejisi ve sektör araştırması şirketi Fundstrat’tan Robert Sluymer, 6300 doların düşüş eğiliminin sona ermesi için kritik bir seviye olduğunu söyledi.

Bitcoin‘in 15 günlük hareketli ortalama grafiğini Mayıs ayından itibaren analiz eden Sluymer, şöyle dedi:

“Ticaret açısından gerçekten tehlikeli bir bölgedeyiz. Kısa vadeli düşünen bir yatırımcıysanız… 5800-6000 dolar bölgesinde kritik bir ‘stop’ seviyemiz var… 6300-6400’lük bir direnç seviyesi ile. Eğer bu direnci geçebilirse bence Bitcoin’in geri dönmesi için bir şans var.”

Sluymer, 15 günlük hareketli ortalama (MA) grafiğinin, piyasanın eğiliminin pozitif mi yoksa negatif mi olduğunu anlamak açısından oldukça iyi bir gösterge olduğunu öne sürdü.

Sluymer, sözlerinin devamında 7 bin doların şimdiye kadar çok kritik bir destek olduğunu ancak bu desteğin kaybedilmesi ve 7800’lük direncin kırılamaması nedeniyle şu anda kaçınılmaz bir genel düşüş trendinde bulunulduğunu söyledi.

Robert Sluymer

Analist, orta vadede Bitcoin için 5800-6000 doları ‘çok kritik bir destek’ olarak nitelendirdi, fiyatların 5000-5500 aralığına doğru daha da düşmesini önlemek için bu seviyelerin kırılmaması gerektiğini ifade etti.

Sluymer ayrıca Fundstrat’ın kurucu ortağı Tom Lee’nin Bitcoin’in 2018’de 25 bin dolara ulaşacağı tahmininin gerçekleşmesinin zor olduğunu kabul etti.

Bir numaralı kripto para Bitcoin, şu anda haftalık yüzde 9 ve aylık yüzde 15 oranında gerileyerek 6100 civarında işlem görüyor. Bitcoin, geçtiğimiz günlerde 5770 dolara düşerek 2018’in en düşük seviyesine ulaşmıştı.

→ ÇİN DEVLETİ KENDİ KRİPTO PARASINI ÇIKARMAYA ÇOK YAKIN


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Burada aktarılan analistlerin ifade ettiği tüm görüşler sadece kendi fikirleridir ve Uzmancoin ile içeriğin yazarının görüşlerini yansıtmaz. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl