Binance US’te Bitcoin spread’lerinde rekor artış

Binance’in ABD kolu olan Binance US’teki Bitcoin spread’i (alış ve satış fiyatı arasındaki fark), Coinbase ve Kraken’e kıyasla geçtiğimiz hafta boyunca dramatik bir şekilde arttı.

Şirketlere kripto alanında endüstriyel düzeyde veri sağlayan Kaiko’ya göre, BTC’nin USDT ve USD karşısındaki spread’i son bir hafta içinde üç kattan fazla artarken Coinbase ve Kraken’de bu oranlar daha mütevazi değişimler gösterdi. Tüm bunların sonucunda Binance US’teki BTC spread’i, rakiplerine kıyasla 20 kat daha fazla büyüdü.

Davanın ardından kullanıcılar BTC’lerini satmaya başladı

Bu hareketlilik, Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance, Binance US ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı bir dava açmasının ardından kullanıcıların BTC’lerini satmaya başladığını gösteriyor.

Davanın ardından Binance US, 100’den fazla işlem çiftini listeden çıkarma kararı aldığını açıklamıştı fakat borsa, bu karardan geri dönerek tüm kripto paraların ve USDT çiftlerinin işlem görmeye devam edeceğini, yalnızca 10 işlem çiftinin platformdan kaldırılacağını bildirmişti. Ayrıca Binance US, dolar yatırma işlemlerini de bugün durdurdu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl