Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Square, 50 milyon dolarlık Bitcoin alımını nasıl yaptığını açıkladı

Büyük ödeme şirketi Square, bugün açıklanan 50 milyon dolarlık Bitcoin alımının nasıl yapıldığı konusunda detaylar verdi.

square

80 milyar doları aşkın piyasa değeriyle büyük ödeme şirketi Square, bugün 50 milyon dolar değerinde Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. Haber, kripto para piyasalarında büyük yankı uyandırdı ve bu Bitcoin fiyatında da görüldü. Lider kripto para, Square’ın Bitcoin alımını duyurmasından sonra birkaç saatte 10 bin 600 dolar seviyesinden 11 bin dolara yaklaştı.

Square, daha sonra şirketin yatırım tezi ve satın alım sürecini nasıl ele aldığı hakkında bilgiler verilen bir belge de yayınladı. Belgede Square, “ABD Doları’nın baskın olduğu bilançomuzu genişletmek ve Bitcoin’e anlamlı bir yatırım yapmak için şimdi doğru zaman olduğuna inanıyoruz. Bitcoin’i küresel ekonomik güçlenmenin bir aracı olarak görüyoruz. Bitcoin, dünyanın her yerinden bireylerin küresel para sistemine katılmaları ve kendi finansal geleceklerine güvence altına almaları için bir yoldur. Bu yatırım misyonumuzu ilerletmek için önemli bir adımdır.” ifadelerini kullanıyor.

Açıklamalara göre Square, yaklaşık 4 bin 709 BTC satın aldı ve bu alımı, Cash App’in Bitcoin alım satım ürününün bir parçası olarak kullanılan bir Bitcoin likidite sağlayıcısından tezgah üstü (OTC) yolla yaptı.

Şirket, “Halka açık bir Bitcoin endeksi üzerinde spread pazarlığı yaptık ve maliyet ile fiyatlandırma konusunda riskleri azaltmak için ‘en düşük’ beklenen fiyat volatilitesi ve yüksek piyasa likiditesi ile önceden belirlenmiş 24 saatlik bir süre boyunca Zaman Ağırlıklı Ortalama Fiyat kullanarak alım satım gerçekleştirdik. Likidite sağlayıcılarımızı seçerken gözden geçirdiğimiz kriterler arasında fiyatlandırma, yıllık hacim ve mevcut alım satım ile ödeme raylarımızla entegrasyonlar yer alıyordu.” dedi.

Square, işlemin hangi şirketle yapıldığını açıklamazken Cumberland, itBit, Genesis veya Circle olabileceği düşünülüyor.

MicroStrategy, 38 bin 250 BTC için 167 bin işlem yapmıştı

Öte yandan Square’dan bir süre önce Ağustos ve Eylül aylarında toplamda 38 bin 250 BTC’lik alım satıma imza atan MicroStrategy, bu alımlar için 167 bin işlem gerçekleştirmişti. 21 bin 454 BTC’lik ilk alımda 78 bin 388 zincir dışı işlem yapılmış, alınan BTC’ler 18 zincir içi işlemle soğuk depolama kullanılarak güvence altına alınmıştı.

İkinci alımda ise 74 saat boyunca her üç saniyede bir 0.19 BTC’lik alım yapılmış ve toplamda bunun için 88 bin 617 işlem gerçekleştirilmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl