Twitter’ın kurucusunun şirketi Square, New York’tan BitLicense aldı

Dün yapılan basın açıklamasına göre Square, New York Finansal Hizmetler Departmanı'ndan (NYDFS) bir BitLicense aldı. Bu gelişmeyle birlikte Square'ın Cash App'indeki New York'lu kullanıcılar Bitcoin ticareti yapabilecekler.

Dün yapılan basın açıklamasına göre Square, New York Finansal Hizmetler Departmanı’ndan (NYDFS) bir BitLicense aldı. Bu gelişmeyle birlikte Square’ın Cash App’indeki New York’lu kullanıcılar Bitcoin ticareti yapabilecekler.

Cash App, geride bıraktığımız Ocak ayında New York, Georgia ve Hawaii’de olanlar hariç hemen hemen tüm kullanıcıları için bir Bitcoin seçeneği yayınladı. Square’ın PoS ağı ile satıcılar, Bitcoin’i bir ödeme şeklide olarak da kabul edebiliyor.

Hem Square hem de Twitter‘ın CEO’su olan Jack Dorsey, dün New York’taki kullanıcıların artık Cash App ile Bitcoin ticareti yapabileceği haberini şöyle duyurdu:

Bu arada Cash App tarafından yapılan bu açıklamanın ardından Bitcoin’in fiyatının 6400’lerden hızla 6800’lere tırmanması da dikkat çekti.

Dorsey, Mayıs ayı ortasıda kripto para biriminin geleceğine olan inancını sürdürdüğünü belirterek bunun Bitcoin olacağından emin olmasa da kripto paranın internete özgü para olacağını düşündüğünü söylemişti.

New York eyaleti, 2015 yışında BitLicense uygulamasını getirmesiyle kriptoyu sıkı bir şekilde düzenledi, birçok kripto para borsası bu lisans sistemiyle eyalet dışına itildi. Bununla birlikte son zamanlarda Gemini ve Square verilen onay, New York’un daha kripto para dostu bir yönde ilerlediğini gösteriyor.

→ EOS DEVASA BİR BORSA SALDIRISINA YOL AÇACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl