Bitcoin, Starbucks’a ne zaman gelecek?

Dünyanın en büyük kahve zinciri olan Starbucks, Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Peki Bitcoin, Starbucks'a ne zaman gelecek?

Kahve devi Starbucks’ın, Microsoft ve ICE gibi önemli şirketlerle iş birliği içinde yeni bir dijital para platformu başlattığını daha önce bildirmiştik.

Bakkt adındaki bu yeni girişim kapsamında ana hedef, kripto paraların hem bireyler hem de kurumlar nezdinde satın almayı, satmayı, saklamayı ve harcamayı kolaylaştırmak olacak. Ayrıca dünyanın en büyük borsası olan NYSE’nin sahibi Intercontinental Exchange de Bakkt ile birlikte uzak olmayan gelecekte fiziksel Bitcoin vadelilerini piyasaya sürmeyi hedefliyor. Ek olarak Starbucks da ortaklık sayesinde mağazalarında kripto para kullanımına olanak tanıyacak.

Bakkt’ın en geç önümüzdeki Kasım ayında faaliyete geçmesi bekleniyor. Starbucks’ın şu anda Bakkt hazırlıklarıyla birlikte eş zamanlı olarak Bakkt’ın teknolojisini müşterilerin kullanımına hazır hale getirmek için çalışıp çalışmadığı bilinmiyor. Dolayısıyla Starbucks, Bakkt’ın açılmasıyla, yani en geç Kasım’da Bitcoin kabul etmeye başlayabilir. Herhangi bir hazırlık yoksa bu süre biraz daha uzayabilir. Ancak genel olarak kahve zincirinin 2018’in sonuna kadar kripto paraları kabul etmeye başlayacağı öngörülüyor.

Starbucks gibi bir perakende devinin bu hamlesi, kuşkusuz kripto paraların dünya çapında benimsenmesi yönünde büyük bir adımı temsil ediyor. Starbucks’ın ardından diğer büyük şirketlerin de vagona atlaması bekleniyor.

→ SON BİR HAFTANIN EN AZ KAYBETTİRENİ XRP

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl