Bir şirket daha büyük miktarda Bitcoin aldığını açıkladı

MicroStrategy ve Square gibi şirketlerden sonra bir başka şirket daha büyük miktarda Bitcoin alımı yaptı. Varlık yönetimi devi Stone Ridge, 10 bin BTC aldığını açıkladı.

4203 0
bitcoin (19)

MicroStrategy ve Square gibi şirketlerden sonra bir şirket daha Bitcoin’e büyük bir yatırım yaptı. Varlık yönetimi devi Stone Ridge, şu anda yönetimi altında 1 milyar dolardan daha fazla varlığa sahip kendi iştiraki New York Digital Investment Group aracılığıyla 10,000 BTC’lik alım yaptığını doğruladı. Bu miktar, mevcut fiyatlarla 115 milyon dolara denk geliyor.

Konu hakkında Forbes’a açıklamalarda bulunan NYDIG’nin kurucu ortağı ve CEO’su Robert Gutmann, koronavirüs salgınının çok sayıda insanın portföylerini yeniden gözden geçirmelerine yol açtığını belirterek “Bu yılın Mart ayından beri piyasaya katılmak isteyen kurumsal yatırımcı sayısında çarpıcı bir artış gördük.” dedi.

Şirketlerin kasasında ne kadar BTC var?

Halka açık şirketler ne kadar Bitcoin tutuyor? Yeni oluşturulan bir platformun verilerine göre, şu anda halka açık şirketler tarafından tutulan BTC miktarı 600 binin üzerinde. Bu miktar, mevcut fiyatlarla 6 milyar 855 milyon dolar ederken toplam Bitcoin arzının ise yaklaşık yüzde 3’ü.

Trump’tan teşvik paketi açıklaması: Ya büyük oyna ya da bırak!

Stone Ridge’in 10 bin BTC’lik alımının ortaya çıkmasından birkaç saat sonra ise ABD Başkanı Donald Trump’tan çarpıcı bir açıklama geldi. Trump, teşvik paketi görüşmeleri çıkmazdayken Twitter hesabından yaptığı açıklamada, büyük bir teşvik paketini müjdeledi. Başkan, “Ya büyük oyna ya da bırak” ifadelerini kullandı.

Trump’ın bu açıklaması kafa karıştırdı. Daha öncesinde Demokratlar, büyük bir teşvik paketi isterken Trump’ın kanadı Cumhuriyetçiler ise daha küçük bir pakette anlaşmak istemişlerdi. Görüşmeler de bu nedenle çıkmaza girmişti.

Trump’ın açıklamalarının ardından Bitcoin biraz hareketlendi. Piyasa değeriyle lider kripto para, 11 bin 380 dolar seviyesinden yeniden 11 bin 400 doların üzerine çıktı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl