Bitcoin’deki düşüşün nedeni BSV mi?

Bitcoin'in düşüşünde Bitcoin SV etrafında dönen tartışmalar mı etkili oldu? Bu sorunun yanıtı merak konusu olsa da en büyük kripto paradaki düşüş zaten teknik olarak bekleniyordu.

Lider kripto para Bitcoin, akşam saatlerinde 5000 doların altına geriledi.

Gün içerisinde 5200 dolardan alınıp satılan Bitcoin, TSİ 23.00 civarında Bitstamp üzerinde 4950 dolara kadar çekildi.

Bu seviye Bitcoin’de en son bundan 3 gün önce, 12 Nisan’da görülmüştü.

Bitcoin’de düşüşün Bitcoin SV tartışmalarının ortasında gelmesi dikkat çekici.

Bitcoin SV’nin kurucularından Craig Wright’ın kripto para topluluğu arasında popüler bir Twitter kullanıcısı olan Hodlonaut’a ilişkin tehditleri sonrası, Binance başta olmak üzere birkaç önemli platform BSV’yi liste dışı etme kararı aldı. Şimdiye kadar BSV’yi listeden çıkaracaklarını belirtenler ShapeShift ve Blockchain Wallet. Kraken de Twitter’dan yaptığı anket ile kullanıcılarına BSV’yi liste dışı etmelerinin gerekip gerekmediğini sordu. Ankete gelen yanıtların yüzde 75’i evet ve muhtemelen Kraken de BSV işlem çiftlerinde ticareti durduracak.

Özellikle Binance’in sorgusuz sualsiz Bitcoin SV’yi liste dışı etmesi, topluluğun çoğundan destek alırken bazılarının da eleştirilerine yol açtı.

Teknik olarak bekleniyordu

Bilindiği gibi Bitcoin SV ve Bitcoin Cash arasındaki hash savaşları, daha önce Bitcoin’in fiyatında düşüş getirmişti. Şimdi benzer bir durumun yeniden oyunda olup olmadığı merak konusu fakat şu an için Bitcoin’deki düşüşün Bitcoin SV ile alakalı tartışmalardan kaynaklandığı söylenemez, çünkü bu kısa vadeli geri çekilme zaten beklenen bir şeydi.

Derecelendirme şirketi Weiss Ratings, birkaç gün önce Bitcoin’in 4000 dolar seviyelerine doğru çekilebileceğini yazmıştı.

Bugün İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan da en büyük kripto paranın 4650 – 4700’e çekilmesinin kendisini şaşırtmayacağını ifade etmişti.

Birçok analist, Bitcoin’deki bu geri çekilmenin teknik olarak doğal olduğu görüşünde.

Bu arada Bitcoin SV etrafında dönen olaylar, Bitcoin Cash’e yaradı. BCH, bugün 280 dolar seviyelerinden 330 doların üzerine çıktı.

Öte yandan Bitcoin, yayın saatinde (23.30) Bitstamp’te 5010 dolardan el değiştiriyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. türk Cevapla

    beter olsun o bsv ve ekibi; bana çok zararları oldu beter olsunlar.