Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin için 8 uzmandan 8 yeni tahmin

Kripto para ve finans alanından 8 uzman, 2018'de çalkantılı bir yıl geçiren Bitcoin ve diğer kripto paralar için 2019'a dair öngörülerini paylaştı.

Geçtiğimiz yıl, kripto para sektörü açısından oldukça çalkantılı bir yıl oldu. Büyük fiyat düşüşleri, ICO yasakları, kripto para borsalarının hack’lenmesi ve daha bir sürü şey.

Peki, bütün bunlar neyi gösteriyor? Daha zor bir yıl mı geçireceğiz yoksa bir geri dönüş mü yaşayacağız? 8 uzman, 2019’da Bitcoin‘i ve kripto paraları neyin beklediğiyle ilgili tahminlerini paylaştı.

Kyle Samani, Multicoin Capital:

En önemli olay Lightning Network

2019’da Bitcoin etrafında dönen konuşmaların hemen hemen hepsinde Lightning Network olacak. Lightning Network, Bitcoin’e için yalnızca bir yerleşim katmanı olarak değil, değişim aracı olarak da hizmet edecek. Ancak, ağın büyüklüğü ve kapasitesi arttıkça, kullanıcıların değişken kapasite ve merkezsizleşmiş teknolojilerin henüz çok genç olmaları gibi nedenlerle kullanılabilirlik sorunları yaşamalarını bekliyorum.

Bu meseleler proaktif olarak ele alınmadığı takdirde başka Segwit düzeyinde anlaşmazlıklar çıkabilir. Topluluk ölçeklendirme sorunları konusunda azimle çalışırken ben de bu hikayeyi yakından izlemeyi planlıyorum.

Jared Tate, Digibyte:

2019, Bitcoin için inşa yılı olacak

Bitcoin’le alakalı olarak, şu anda fiyat bakımından dipte olduğumuzu düşünüyorum. 2019, kesinlikle bir sonraki dalgayı desteklemek için bir inşa yılı olacak. Kademeli bir yükselişe geçmeden önce bir benimseme dalgasına daha ihtiyaç var.

Madencilik algoritması değişiklikleri ya da önemli protokol yükseltmeleri gibi, yakın zamanda Bitcoin’e gelecek protokol düzeyinde önemli güncellemeler göremiyorum. Ekosistem çok büyük ve herhangi bir önemli değişiklikte uzlaşma sağlanması çok zor. Böyle durumlarda genellikle Bitcoin Cash örneğinde gördüğümüz gibi yeni coin’ler ortaya çıkıyor ve topluluk bölünüyor.

Bu gibi durumların da zaman içinde BTC’nin pazar payının düşmesine yol açacağını düşünüyorum.

Preston Byrne, Byrne & Storm, PC:

Bitcoin, 2019’da köklerine dönecek

Bitcoin için önümüzdeki 1 yılı değerlendirdiğimizde göstergeler hâlâ ayıyı gösteriyor. Lightning gibi ölçeklendirme teknolojileri henüz çok genç. 2018’de yaşananlar büyük oyuncuları sektöre girme konusunda şüpheye düşüyor. Düzenleyici yaptırımlar sektörün arkasında kalmıyor, bizzat önünden gidiyor.

Bitcoin için en ilgi çekici kullanım örneği, her zaman olduğu gibi sansürsüz bir ödeme yöntemi olarak kullanılması. Bu sayede, Venezuela’da olduğu gibi hükümet baskılarından kurtuluyorsunuz. Bu tip kullanıcıların ihtiyaçlarına bir cevap olarak anlamlı Bitcoin kullanımının artmasını gerçekten bekliyorum.

Kevin Hobbs, Vanbex Group:

Pazar olgunlaşırken çatallanmalar devam edecek

Bitcoin, 2019 yılı boyunca muhtemelen istiktrar kazanacak. İnsanlar Bitcoin’i hâlâ bir değer saklama aracı olarak görecekler. Daha fazla insan blockchain tabanlı uygulamalarla ilgilenceğinden yeni çatallanmalar görebiliriz.

İnancın pazara yeniden döndüğünü görmeye ihtiyacımız var. İnsanlar bu teknolojiye inanmaya başlamalı. Ancak o zaman bu kripto para büyük kitleler tarafından kabul görür. Bu, bir kez olduğunda bir ayaklanma başlayacak ve bu durumda sorumluluk alarak bir adım öne çıkmamız gerekiyor. Teknolojinin ve sektördeki hizmetlerin önündeki engellerin kalkmasına yardımcı olmalı ve inovasyonun ön saflarında yer almalıyız.

Alon Rajic, Money Transfer Comparison:

Daha zor zamanlar gelecek

Çalkantılı bir 2018’in ardından, 2019’da Bitcoin ve kripto paralar gerçek bir testten geçecek. Şu anda BTC fiyatı yavaş yavaş düşüyor çünkü son 12 ayda genel negatif hissiyatı değiştirecek hiçbir şey olmadı. Durumun çok daha kötü bir hâle gelmemesinin nedeni ise önceden yüklü miktarda BTC almış yatırımcılar ve spekülatörler. Bunlar, BTC’yi yapay bir şekilde canlı tutuyorlar.

Zamanı geldiğinde, pozitif şeylerin olmamasının da etkisiyle bu yatırımcıların ve spekülatörlerin sabırlarını kaybedeceklerini ve zararına satacaklarını düşünüyorum. O noktadan sonra Bitcoin’in gerçekçi fiyatını göreceğiz.

Peter Smyrniotis, Victory Square Technologies:

Ufukta fiyatlarda yükseliş gözüküyor mu?

Bir varlık sınıfı olarak kripto paralar, piyasa değeri açısından hâlâ çok küçük. BTC’nin kendisi henüz yaygın bir şekilde dağılmış durumda değil, bir avuç cüzdanda çok büyük bir sermaye yoğunluğu var.

Bu nedenle, BTC fiyatı kolayca manipüle edilebilir ve gelecek fiyat tahminleri yapmak çok zor. Önümüzdeki 18 ay boyunca BTC fiyatında hızlı bir artış göreceğimizi, ancak bu büyümenin sürdürülebilirliğinin genel kabule bağlı olduğunu düşünüyorum.

Düzenlemeler açısından zemin çalışması yapılmış durumda ve hükümetler böylesine bir çılgınlık için eskisinden daha hazırlıklı durumda. Genel kabul ve bu varlık sınıfının büyümesi ilk olarak kurumsal yatırımcı tarafından yönlendiriliyor. Umarım, bütün bunlar dijital varlıkların etkilerinin daha iyi anlaşılmasına neden olur.

Virgilio Lizardo Jr, Gate.io:

Bitcoin treni istasyondan ayrıldı

Teknolojik, politik, sosyal veya popüler kültürde olsun, Bitcoin’in dünya çapında hızlı bir şekilde büyümeye devam edeceğini düşünüyorum. İster binmiş olun, ister arkada kalın ama tren istasyondan ayrıldı. Fiyat hareketi, bu devrim niteliğindeki teknolojinin gelişimi ile olanların yüzeysel bir göstergesidir. Bitcoin, vakti gelmiş bir fikirdir. 2019, onun faydalarının ve konseptinin toplumsal bilinç alanına girişinin sadece başlangıcıdır.

Brian Kelly, Kripto analisti:

Jeopolitik gerilimler Bitcoin için bir fırsat

2019’da kripto paralar odak noktası olacak çünkü dünyada jeopolitik gerilimler oldukça fazla. Bazı global makro oyuncuların altın pozisyonlarına alternatif olarak veya itibari paralardaki dalgalanmalardan kaçınmak için Bitcoin kullanmaya başladıklarını göreceğiz.

Haber: TheNextWeb

→BİTCOİN DENEYİ, KAR TOPU ETKİSİ İLE YAYILIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl