“Düşüşler önemli değil” diyen banka analistinden Bitcoin için 6 haneli tahmin: Tarih verdi

Standard Chartered analisti Geoff Kendrick, daha önce açıkladığı ve oldukça ses getiren Bitcoin tahmininin hala geçerli olduğunu söyledi.

İngiliz bankacılık devi Standard Chartered’ın dijital varlıklar araştırma müdürü Geoff Kendrick, Bitcoin tahmininde ısrarcı.

Kendrick, BNN Bloomberg’e yaptığı değerlendirmede, yaşanan geri çekilmelere rağmen Bitcoin’in 150 bin dolar yolunda ilerlediğini söyledi. Analist, bu seviyenin yıl bitmeden geleceğini düşündüğünü de ekledi.

Düşüşlerin Bitcoin ETF yatırımlarının yavaşlaması ve Orta Doğu’da artan gerilimlerden kaynaklandığını öne süren Kendrick, “Büyük bir yatırımcı akışı sayesinde bu durum yılın ilerleyen dönemlerinde tersine dönebilir.” dedi. Kendrick, önümüzdeki iki yıl içinde ETF yatırımlarının 100 milyar dolara kadar çıkabileceğini ifade etti. Şu anda bu yatırımlar yaklaşık 12 milyar dolar düzeyinde.

Standard Chartered analisti, blok ödülü yarılanmasının da (halving) Bitcoin’in fiyatı üzerinde olumlu bir etkiye sahip olacağı görüşünde. Ayrıca Kendrick, bir numaralı kripto paranın 2025’te 250 bin dolar olabileceğini savunuyor.

Bitcoin’in 150 bin dolar olması için mevcut 66 bin dolarlık seviyeden yüzde 127’lik bir artış yaşaması gerekiyor. 250 bin dolarlık fiyat artışı için ise yüzde 266’lık bir yükseliş olmalı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl