Araştırma şirketi, Bitcoin için 2023 tahminini açıkladı

Blok zinciri veri araştırma şirketi Arcane Research, Bitcoin’in 2022'de 2011’den bugüne kadarki en kötü ikinci yılını yaşadıktan sonra, değerinin 2023 boyunca sabit kalacağını tahmin ediyor.

Arcane Research tarafından bildirildiği üzere, 2022 yılı Bitcoin (BTC) için sene başından beri (YTD) en kötü ikinci yıl oldu. En büyük kripto paranın 2023 yılı boyunca sabit kalması tahmin ediliyor.

2022 sonunda yüzde 65 düşüş gösteren BTC’nin 2018 için negatif getirisi, sene başından itibaren görülen yüzde 73’lük düşüşü ile daha şiddetli olmuştu.

“Borsa ile altının karşısında darbe yedi”

Şirket, S&P 500 endeksi ve altın ile karşılaştırıldığında, kripto paraların değerinin 2022’de çok daha büyük bir darbe aldığı ve mayıs ile haziran ayları arasında önemli bir düşüş yaşadığının altını çizdi.

Paylaşılan analizde, “Sıkılaşan makro koşullar 2022 kripto kışını körükledi ve kriptoya özgü kaldıraç ve çekirdek piyasa katılımcılarının berbat risk yönetimi durumu büyük ölçüde kötüleştirdi.” dendi.

Arcane Research’e göre, bir sonraki BTC piyasası dibine 2023 yılında ulaşılırsa, bu şimdiye kadarki en uzun süreli düşüş dönemi olacak.

“Bitcoin ağırlıklı olarak yatay kalacak”

Veri araştırma şirketi, 2023 tahmininde “Bitcoin bu yıl ağırlıklı olarak yatay bir aralıkta işlem görecek, ancak 2023’ü yıllık açılıştan daha yüksek bir fiyatla kapatacak.” ifadelerini kullandı.

Arcane Research son olarak, Fed’in 2023’ün ilk yarısı boyunca faiz oranlarını artıracağını öngördü.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl