Endişe verici Bitcoin tahmini: Volatilite böyle giderse tehlike büyük

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX'in kurucusu ve CEO'su Arthur Hayes, volatilitenin bu şekilde sürmesi halinde tehlikenin büyük olduğunu iddia etti.

Kaldıraçlı kripto para işlem platformu BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, bundan birkaç ay önce 2018 yılında Bitcoin’in fiyatının 50,000 dolara ulaşabileceğini öngörmüştü. Hayes’in bu tahmininin üzerinden altı aydan daha az bir süre geçmesine karşın meydana gelen olaylar BitMEX‘in CEO’sunun kısa vadeli kripto para tahminini yüzde 95’ten fazla düşürmesi için yeterli olmuş görünüyor.

Önceki gün Hayes’in Yahoo Finance UK’ye verdiği demeçte mevcut kripto ayı piyasasının 18 ay daha sürebileceğini söylediğini bildirmiştik.

Hayes, kaleme aldığı ve dün yayınladığı BitMEX Kripto Para Yatırımcı Özeti’nin son baskısında bu iddiasını bir adım öteye taşıdı.

Grafik gözlemcileri, ayı piyasasının bir varlığın fiyatının döngüsel zirvesinin altına düşer düşmez başladığını ileri sürerken Hayes, ayı piyasasının başlangıcının Bitcoin fiyatının 200 günlük hareketli ortalamasının altına düştüğü tarih olarak işaretlemenin daha iyi bir strateji olabileceğini söyledi. Bu metrikten yola çıkılırsa Bitcoin, 12 Mart’ta 9,152 dolar ile ayı piyasasına girdi ve o tarihten bu yana yüzde 37’lik bir düşüşle karşılaştı.

Hayes, ayıların yaraya tuz basmayı sonlandırmalarından önce muhtemelen gidilecek uzun bir yol olduğunu ve boğalar geri dönmeden önce lider kripto paranın 2,000 – 3,000 dolar aralığına inebileceğini ifade etti.

BitMEX’in CEO’su, bu kötümser görünüme gerekçe olarak Bitcoin volatilitesindeki düşüşü gösterdi.

Hayes, “Popüler inancın aksine Bitcoin eğer kitlesel kabule ulaşacaksa bu volatilite gerektirir. Bitcoin’in fiyatı ekosistemin sağlığını bildirmenin en iyi ve en şeffaf yoludur. Bu dünyaya olumlu ya da olumsuz bir şeylerin gerçekleştiğinin reklamını yapar.” dedi.

CEO, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bitcoin’in fiyat volatilitesi, ekosisteme geçiş maddesidir. Eğer volatilite bu depresif seviyelerde kalırsa fiyat yavaşça düşer. 2014-2015 ayı piyasasını yaşayan bizler için, hepimiz boğaların ruhunu kıran o pis g.t mumunu bekleriz. Ancak o zaman volatilite ve fiyat daha yüksek olacak.”

Haber: CCN

→ ÜNLÜ BITCOIN MİLYONERİNE SUÇLAMA: BİZDEN 5,000 BTC ÇALDI

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl